Aktualności: Bon opiekuńczy jeszcze bardziej dostępny

Niebawem jeszcze więcej dzieci i ich rodziców będzie mogło skorzystać ze szczecińskiego Bonu opiekuńczego. Właśnie zmieniono zasady jego przyznawania.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta, przegłosowano modyfikacje dotyczące zasad przyznawania świadczenia, zaproponowane przez Wydział Spraw Społecznych. To kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępności Bonu opiekuńczego dla mieszkańców Szczecina.

Pierwsze zmiany dotyczące zasad przyznawania Bonu weszły w życie już w październiku 2018 roku. Wówczas zdecydowano, że ze świadczenia będą mogli korzystać również jedynacy.

Niebawem, aby otrzymać szczeciński Bon opiekuńczy nie trzeba będzie rezygnować z kolejki oczekujących na przyjęcie do publicznego żłobka. Dodatkowo, rodzic minimum trójki dzieci do lat 9, nie będzie musiał być zatrudniony lub będzie mógł przebywać na urlopie wychowawczym.

Uchwała dotycząca zmian w szczecińskim Bonie opiekuńczym zacznie obowiązywać 14 dni po opublikowaniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Szczeciński Bon opiekuńczy to jeden z flagowych elementów programu Szczecin Przyjazny Rodzinie. Jest to świadczenie pieniężne w wysokości 500 zł miesięcznie, przyznawane rodzicom w celu zapewnieniu dzieciom w wieku optymalnej, wybranej przez nich opieki poprzez np. zatrudnienie niani czy też zapisanie dziecka do niepublicznego żłobka lub klubu dziecięcego. Obecnie świadczeniem objętych jest 585 najmłodszych mieszkańców Szczecina.

11.09.2019