Aktualności: „Zrób coś dla siebie – przyjdź, by się zbadać!”

Dziś w budynku Urzędu Miasta odbędzie się akcja promocyjno-edukacyjna dotycząca zdrowia dla mieszkańców Szczecina. Masz akurat wolną chwilę? Zrób coś dla siebie i przyjdź do magistratu by się zbadać!

Od godziny 13.30 w dawnej siedzibie filharmonii (pl. Armii Krajowej 1) mieszkańcy Szczecina będą mogli wykonać pomiary parametrów dotyczących stanu zdrowia: ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cholesterolu całkowitego, kwasu moczowego, glukozy, hemoglobiny glikowanej. Nie zabraknie również edukacji diabetologicznej prowadzonej przez wykwalifikowane pielęgniarki. Specjalistki będą objaśniać zasady zdrowego odżywiania oraz określą wśród chętnych ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 za pomocą skali FINDRISC.

Dodatkowo przedstawiciele Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie będą udzielać informacji na temat studiów na kierunku Pielęgniarstwo i Położnictwo, opowiadać o tradycyjnym i nowoczesnym pielęgniarstwie, a także przedstawiać techniki samobadania piersi. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły wziąć udział w szkoleniu z samobadania piersi z wykorzystaniem fantomów. Nie zabraknie również porad w zakresie profilaktyki nowotworu piersi oraz nowotworu szyjki macicy.

Organizatorem wydarzenia, które potrwa do godz. 15.30, jest Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych.

15.10.2019