Aktualności: Nowości w ofercie SPZOZ Szkół Wyższych

Razem z wiosną w ofercie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej pojawiły się dwie nowości. Oferta placówki została poszerzona o szczepienia dla podróżnych oraz badanie poligrafii.

Przed nami sezon wakacyjny. Oznacza to zwiększoną liczbę wyjazdów, często w odległe, tropikalne miejsca. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i skorzystać z nowości, którą oferuje SPZOZ  Szkół Wyższych w Szczecinie. Od teraz, wszystkie osoby zainteresowane szczepieniami dla podróżnych, mogą skorzystać z tej formy ochrony w przychodni przy ul. Bohaterów Warszawy 51 w Szczecinie. Z usług wykwalifikowanego personelu można skorzystać w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 8.00-14.00 oraz we wtorki w godz. 15.00-18.00.

Drugą nowością oferowaną przez SPZOZ Szkół Wyższych w Szczecinie jest badanie poligrafii, czyli badanie bezdechu nocnego. Tego typu diagnostyka skierowana jest dla osób, które borykają się m.in. z brakiem koncentracji i sennością, drażliwością, nerwowością, chrapaniem, długimi przerwami w oddychaniu w trakcie snu, a także nadciśnieniem tętniczym. Bezdech senny to problem, który dotyka około 50% całej populacji. Choroba w konsekwencji prowadzi m.in. do: pogorszenia jakości życia, udarów, zawałów i zaburzeń rytmu serca.

Osoby, u których podejrzewa się to schorzenie powinny zgłosić się ze skierowaniem od lekarza POZ do Poradni Pulmonologicznej. Co ważne, badanie jest realizowane w domu.Pacjenci po kwalifikacji u lekarza pulmonologa otrzymają na jedną dobę do domu aparat do badania snu (koszt wypożyczenia aparatu wynosi 250 zł). Pulmonolog po analizie wyniku i stwierdzeniu obwodowego bezdechu sennego wystawia wniosek do NFZ na refundację wskazanego aparatu CEPAP.

 

Więcej informacji o nowej ofercie SPZOZ Szkół Wyższych oraz rejestracja:

ul. Bohaterów Warszawy 51

70-342 Szczecin

Nr tel.: 91 885 48 10, 501 749 768

03.04.2019

powrót