Aktualności: Polsko-skandynawskie rozmowy o polityce senioralnej

Już niebawem w Szczecinie odbędzie się kolejna edycja Dni Skandynawskich. Podczas tegorocznej edycji tego wyjątkowego wydarzenia, poruszone zostaną również kwestie z polityką senioralną i sferą społeczną.

Tegoroczne Dni Skandynawskie, to nie tylko szereg wydarzeń związanych z biznesem i współpracą międzynarodową. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń związanych na przykład z działaniami podejmowanymi przez samorządy w sferze społecznej.

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin wraz z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na Konferencję Naukową pt.: "Opieka nad osobami starszymi - rozwiązania polskie i skandynawskie". Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach tegorocznej edycji Dni  Skandynawskich.

Podczas spotkania przedstawione zostaną różne elementy systemu zabezpieczania opieki nad niesamodzielnymi osobami starszymi w krajach skandynawskich oraz w Polsce. Specjaliści poruszą między innymi takie tematy jak: opieka nad seniorami w modelu nordyckim, system opieki nad niesamodzielnymi osobami starszymi w perspektywie starzejącego się społeczeństwa czy też technologia w dziedzinie opieki socjalnej.

Ponadto, Konferencji towarzyszyć będzie prezentacja stoisk z ofertą firm, które na co dzień zajmują się tematyką wspomagania opieki nad osobami starszymi oraz przedstawią oferty adresowane do seniorów oraz wystawa fotograficzna pt. „Bliżej siebie”.

Początek Konferencji zaplanowano na godzinę 10.00.

Szczegółowy program Konferencji znajduje się na stronie internetowej: http://www.whus.pl/files/whus/aktualnosci2017/Program_konferencji_(1).pdf

Konferencja Naukowa „Opieka nad osobami starszymi  – rozwiązania polskie
i skandynawskie”

31 marca 2017 r.

Początek: godz. 10.00

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego

ul. Krakowska 71-79 Szczecin

Aula – I p.

 

Więcej informacji o tegorocznej edycji Dni Skandynawskich można uzyskać na stronie internetowej: www.ds.szczecin.eu

24.03.2017