Aktualności: Zjazd Dużych Rodzin – Szczecin 2018 – ruszyły zapisy

W pierwszy czerwcowy weekend w Szczecinie odbędzie się VI Zjazd Dużych Rodzin. Dziś ruszyły zapisy na to wyjątkowe wydarzenie.

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które zaproszone są rodziny z co najmniej trójką dzieci. W 2018 roku organizatorami są: Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Miasto Szczecin.

Rodziny, które przybędą do Szczecina w dniach 1-3 czerwca br., będą miały możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych zajęciach, pośród których z całą pewnością każdy uczestnik Zjazdu znajdzie coś dla siebie. Co ważne w programie wydarzenia, nie zabraknie również spotkań otwartych, w których będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Szczecina. Jednym z nich będzie corocznie organizowany w naszym mieście festyn rodzinny „Szczecin przyjazny Rodzinie”.

Tegoroczny, szósty już Zjazd Dużych Rodzin będzie wyjątkowy. Wszystko za sprawą tego, iż wezmą w nim udział również rodziny z całej Europy, należące do Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin (ELFAC).  Z uwagi na jego europejski charakter, organizatorzy spodziewają się przybycia w sumie około 1300 uczestników.

Już dziś ruszyły zapisy na szczecińską edycję Zjazdu Dużych Rodzin. Wszelkie szczegóły dotyczące tego procesu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”: http://zjazd.3plus.pl/.

Nadrzędnym Celem Zjazdu Dużych Rodzin  jest integracja rodzin wielodzietnych. Organizatorzy pragną również wspierać działania w obszarze polityki rodzinnej i tworzyć pozytywny obraz Dużej Rodziny.

Szczeciński Zjazd Dużych Rodzin został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

 

 

 

***

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” wyrastał z poczucia wartości dużej rodziny oraz ze sprzeciwu wobec niesprawiedliwego traktowania rodzin, zwłaszcza rodzin wielodzietnych, przez polski system prawny. W latach 2005 – 2006 rodziny mające liczne potomstwo z okolic Warszawy, a potem także z innych części Polski, zaczęły wymieniać poglądy. Doszliśmy do wniosku, że praca wykonywana w domu, poświęcona wychowaniu własnych dzieci jest traktowana jak praca bezwartościowa, co znakomicie odzwierciedla określenie, że kobieta „siedzi w domu”. Kobiecie, która wiele lat spędziła pracując w domu, choćby wychowała piętnaścioro dzieci, często nie przysługuje nawet emerytura. A przecież przygotowywanie do życia, wychowanie i wykształcenie dziecka to ważna praca. Dziś ZDR 3+ to organizacja skupiająca ok 6000 członków, posiadająca ponad 70 kół lokalnych i 4 oddziały regionalne.

09.04.2018

powrót