Aktualności: Inauguracja projektu „Koperta Życia”

W imieniu Prezydenta Miasta Szczecin i Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” przy ul. Kruczej 17 w Szczecinie, serdecznie zapraszamy szczecińskich seniorów na inaugurację projektu pn. „KOPERTA ŻYCIA”, która odbędzie się  w dniu 18.09.2015 r. podczas obchodów „Światowego Dnia Osób z Chorobą Alzheimera” w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” im. gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza przy ul. Kruczej  17 w Szczecinie.
 
Podczas inauguracji projektu przewidziano dystrybucję 1000 zestawów „KOPERTA ŻYCIA”.
 
Projekt  pn. „KOPERTA ŻYCIA”’ to przedsięwzięcie skierowane w szczególności do osób starszych, zamieszkujących samotnie, cierpiących na choroby przewlekłe a jego celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa tych osób. Dzięki umieszczeniu „KOPERTY ŻYCIA” w widocznym i łatwo dostępnym miejscu,  np. lodówce, służby ratownicze podejmujące interwencję będą miały szybki dostęp do najważniejszych informacji dotyczących pacjenta – chorób przewlekłych, na które cierpi oraz przyjmowanych na stałe leków.
 
Zestaw „KOPERTA ŻYCIA”, składa się:
  • z plastikowego woreczka strunowego oznaczonego naklejką „Tutaj jest KOPERTA ŻYCIA”;
  • „KARTY INFORMACYJNNEJ / KOPERTA ŻYCIA”, celem wpisania danych chorego/mieszkańca na temat jego stanu zdrowia: chorób na które cierpi, przyjmowanych leków, skłonności do uczuleń, podaje również numery telefonów do najbliższej rodziny lub opiekunów;  
  • naklejki do umieszczenia np. na drzwiach lodówki – „Tutaj jest KOPERTA ŻYCIA”.
17.09.2015

Dokumenty: