Aktualności: Zjazd Dużych Rodzin w Szczecinie

Miasto Szczecin i Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”  podpisały porozumienie o współorganizacji VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. W dniach 1-3 czerwca 2018 roku do Szczecina przyjadą duże rodziny z całej Europy. Organizatorzy spodziewają się około 1300 uczestników.

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które zaproszone są rodziny z co najmniej trójką dzieci. W 2018 roku organizatorami są: Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Miasto Szczecin. Rodziny przybywające na Zjazd będą miały możliwość uczestniczenia w wielu interesujących zajęciach. Mają zapewnione wyżywienie oraz noclegi. Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań w obszarze polityki rodzinnej i tworzenie pozytywnego obrazu Dużej Rodziny.

Dotychczas odbyło się pięć Zjazdów w następujących miastach:

  • 2013 r.  - I Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Grodzisku Mazowieckim,
  • 2014 r. - II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lublinie,
  • 2015 r. - III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Łowiczu,
  • 2016 r. - IV Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Gnieźnie,
  • 2017 r. - V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Nysie.

Każdy ze Zjazdów gromadził około 1000 osób, które przez trzy dni brały udział w debatach związanych z polityką rodzinną, uczestniczyły w warsztatach i w koncertach oraz zwiedzały miasto i regiony współorganizujące Zjazd.

- Cieszymy się, że możemy zapowiedzieć to ważne dla miasta wydarzenie. Dla Szczecina działania związane ze wspieraniem rodzin są niezwykle istotne – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prezydent Piotr Krzystek. - Wychodzimy z założenia, że warto wspierać każdą rodzinę, a w szczególności takie, którzy mają dwoje lub więcej dzieci. Doceniamy w ten sposób ich wkład i zaangażowanie w wychowanie przyszłych pokoleń. Przyszłoroczny Zjazd Dużych Rodzin będzie doskonałą okazją do tego by pokazać dobre praktyki realizowane w naszym mieście i jak wiele dobrego możemy wspólnie zrobić.

W 2018 roku Zjazd nabierze szczególnego charakteru, gdyż wezmą w nim udział również rodziny z całej Europy, należące do Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin (ELFAC).  Z racji na jego europejski charakter organizatorzy spodziewają się przybycia w sumie około 1300 uczestników.

- Zjazdy Dużych Rodzin stały się marką samą w sobie. Co roku skupiają nasze środowisko. Zebrani mają możliwość wypracowania rozwiązań, a następnie rekomendowania ich do realizacji w polityce rodzinnej Polski. Najbliższy Zjazd będzie wyjątkowy. Pierwszy raz będziemy gościć tak blisko morza. Ponadto odwiedzą nas duże rodziny z innych krajów Europy. Z pewnością będzie to ciekawe spotkanie i możliwość podzielenia się rozwiązaniami funkcjonującymi w różnych krajach– powiedziała Joanna Krupska, Prezes Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Przyszłorocznej edycji Zjazdu Dużych Rodzin "patronuje" program Szczecin Przyjazny Rodzinie. W programie wydarzenia znalazł się między innymi coroczny festyn "Szczecin Przyjazny Rodzinie".

 

Fot. Podpisanie porozumienia o współorganizacji 6. edycji Zjazdu Dużych Rodzin

06.12.2017

powrót