Aktualności: Zapraszamy na wrześniowy Festyn Rodzinny na Jasnych Błoniach

Festyn Rodzinny "Szczecin Przyjazny Rodzinie" odbędzie się w niedzielę 13 września, w godz. 12:00 - 18:00, na Jasnych Błoniach.

Podczas festynu na scenie wystąpią: Cafe Rico, Kwartet Jorgi, Emerald, After Blues, Chór Magnolia. A na przybyłych gości czekają gry i zabawy z nagrodami, wystawy i prezentacje, krainy tematyczne i kąciki zabaw, animacje muzyczno-ruchowe. Działać będzie bezpłatna Strefa Sportowa - Aktywny Szczecin i kampania społeczna „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”, wystartuje także marszobieg „Chodzę, biegam, więc jestem”.

Podczas Festynu Rodzinnego funkcjonować będzie punkt informacyjny nt. programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie”, gdzie zainteresowane osoby otrzymają  aktualny informator, uzyskają przydatne informacje o warunkach jakie należy spełnić, aby stać się posiadaczem Szczecińskiej Karty Rodzinnej lub Szczecińskiej Karty Seniora oraz przywilejach wynikających z ich posiadania. Na odwiedzające punkt informacyjny rodziny z dziećmi czekać będą także miłe atrakcje: animacje artystyczne i drobne upominki. 

 

Informacje o zespołach:

CAFE RICO to trio w składzie: Ryszard Słowicki (śpiew, gitara akustyczna, darbuk, instrumenty perkusyjne), Przemysław Igiel (bębny afrykańskie: conga, djembe) i Maciej Marcinowski [sax (sopran, alt) klarnet, duduk, sopiłka] grające szeroko pojęte World Music.  Ich muzyka to intuicyjne improwizacje na bazie własnych tematów, spontaniczne z natury, inspirowane dźwiękami Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

KWARTET JORGI Styl zespołu określa z jednej strony fascynacja muzyką celtycką z drugiej – czerpanie z tradycji słowiańskiej. Bazują na elementach ludowej tradycji muzycznej wielu narodów, na przykład bałkańskich Cyganów korzystają z doświadczeń muzyki poważnej i jazzu.

AFTER BLUES to duet, brzmiący co najmniej jak trio i występujący na scenie już od ponad trzech dekad. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal).  Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce. Na swym koncie mają 13 autorskich wydawnictw oraz gościnny udział w innych projektach.  Występowali w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechosłowacji i Rosji.  W 2009 r.  duet ”After Blues” był nominowany do nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”.  W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte”- za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.

EMERALD Na koncertach tej folkowej grupy zawsze można liczyć na obowiązkowe wiązanki irlandzkich i szkockich melodii ludowych, w których EMERALD zmusza do tańca nawet głuchych i tych bez poczucia rytmu. Na deser serwują kilka soczystych, rockowych coverów zagranych w ich „irlandzkim” stylu.
07.09.2015