Aktualności: Zaproszenie do Ogrodu Różanego w Szczecinie

Zaproszenie do Ogrodu Różanego w Szczecinie

Koncert muzyki operowej, a dla najmłodszych warsztaty muzyczne i plastyczne, m.in. próba odpowiedzi na pytanie: skąd przylatują motyle? Zapraszamy w niedzielę 1 sierpnia do Ogrodu Różanego w Szczecinie.

 

Różanka Dzieciom

godz. 11.00-14.00

Skąd przylatują motyle? Przybliżenie cyklu życia motyla. Wykonanie pod okiem instruktora oraz z pomocą rodziców, w przypadku małych dzieci, motyli z materiałów papierniczych i zdobniczych (kolorowy papier, laminat, artykuły zdobnicze, farby witrażowe).

Tajemnicze piękności ogrodu zamknięte w biżuterii - warsztaty będą powiązane z tworzeniem bransoletek z różami, zwierzętami i owadami które zamieszkują nasz piękny ogród różany. Narracją będę opowieści, informacje o wybranych rodzajach róż,  które możesz spotkać w tej przestrzeni.

 

godz. 13.00

Warsztaty muzyczne - omówienie zagadnienia instrumentów, ich podziału, charakterystyki, możliwości, zastosowania w praktyce oraz prezentacje wybranych instrumentów z kilku grup. Rozwinięcie wiedzy na temat instrumentów, źródła pochodzenia, ich podziału na poszczególne rodzaje i przedstawienie różnorodności brzmienia oraz wydobycia dźwięku na podstawie użycia prawdziwych instrumentów i przykładów muzycznych. Działanie zwiększy wiedzę uczestników w zakresie budowy, podziału i przeznaczenia poszczególnych instrumentów w kontekście świadomości możliwości ich wykorzystania.

 

Różany Ogród Sztuki

godz. 12.00

Tomasz Krzysica i Lucyna Boguszewska - Koncert muzyki operowej.  Przeboje klasycznej muzyki operetkowej, operowej i neapolitańskiej w wykonaniu znanego polskiego tenora i solistki opery szczecińskiej przy akompaniamencie pianisty

30.07.2021