Aktualności: Powrót do szkół: strażnicy czuwają nad bezpieczeństwem

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany moment powrotu uczniów do szkół i nauki w trybie stacjonarnym. Jedni nie mogli się już doczekać spotkań z kolegami i koleżankami, ulubionymi nauczycielami, inni wyrażają umiarkowany entuzjazm z tego powodu.

Fakt jest faktem, w dniu dzisiejszym zadźwięczały dzwonki w szkołach w całej Polsce, w podstawówkach, liceach, technikach. Do szkół ruszyli także strażnicy miejscy, ale nie po to by zasiąść w szkolnych ławkach.

- Cały najbliższy tydzień będzie można spotkać patrole ze straży miejskiej, które będą kontrolowały okolice placówek oświatowych w ramach akcji” Bezpieczna droga do szkoły” - mówi st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Strażnicy zwracają uwagę na to, jak zachowują się opiekunowie przywożący swoje pociechy do szkoły, z uwzględnieniem prawidłowego parkowania, postoju i innych zasad z zakresu ruchu drogowego.

Kontrolowane będą przejścia dla pieszych w trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców miasta. Wszystko po to, aby utrwalić w uczniach zasady prawidłowego poruszania się w mieście, które podczas siedzenia w domu w trakcie zdalnego nauczania mogły nieco wylecieć z ich głów.

01.09.2021