Aktualności: Szczecin Love 2021: konkurs rozstrzygnięty

Już wszystko jasne! Jesienna Rusałka, zamglone centrum i Wały Chrobrego w niebanalnej odsłonie - takie trzy kadry zostały uznane za najlepsze zdjęcia zgłoszone do tegorocznej edycji miejskiego konkursu fotograficznego Szczecin Love.

W tym roku rywalizacja na najlepsze zdjęcia ukazujące stolicę Pomorza Zachodniego była naprawdę zacięta. W ciągu 3 miesięcy trwania konkursu uczestnicy zgłosili łącznie ponad 1500 zdjęć. Wiele z nich było doskonałych nie tylko pod względem technicznym, ale przede wszystkim ciekawych i oryginalnych. To wszystko sprawiło, że Jury miało przed sobą naprawdę trudne zadanie. Ostatecznie, za sprawą głosów komisji konkursowej wyłoniono 3 zwycięzców.

Fotografia, która została uznana za najlepszą i tym samym zajęła pierwsze miejsce w całej rywalizacji to zdjęcie autorstwa Pana Mateusza. Przedstawia ono centrum miasta „zatopione” w gęstej mgle, z której wyłaniają się jedynie najwyższe szczecińskie budynki. Uchwycenie tak niezwykłego kadru było możliwe dzięki wykorzystaniu perspektywy z tzw. „lotu ptaka”.

Drugie miejsce na podium zajęło zdjęcie wykonane przez Pana Piotra ukazujące jezioro Rusałka. Niewątpliwymi atutami fotografii są dobra kompozycja oraz przepiękne, ciepłe jesienne barwy. Całość dopełnia uchwycone malownicze niebo.

Na trzecim miejscu znalazła się fotografia Pana Adama. Zdjęcie przedstawia nie tylko część zabudowań Wałów Chrobrego, ale również umiejscowiony na Łasztowni diabelski młyn, który w tym kadrze idealnie wpasował się zabytek.

Jednocześnie, zgodnie z zapowiedziami, Jury wyłoniło również 20 osób, które za swoje prace otrzymają wyróżnienia w postaci zestawów miejskich gadżetów.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Szczecin Love dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas!

29.10.2021