Aktualności: Rozpoczyna się szczecińska edycja Zjazdu Dużych Rodzin

Dziś w Szczecinie rozpoczyna się VI edycja Zjazdu Dużych Rodzin, która w tym roku odbędzie się w pod hasłem „Rodzina na fali”. Będzie to największa impreza tego typu w Europie w tym roku.

Do Szczecina przyjeżdżają rodziny z całej Polski by wziąć udział w ogólnopolskim trzydniowym spotkaniu, które mają trójkę lub więcej dzieci. Wspólne świętowanie ma na celu integrację i wymianę doświadczeń , a także kreatywne spędzanie czasu z najbliższymi i aktywny odpoczynek.

Zjazd Dużych Rodzin to również okazja do pogłębiania wiedzy na temat rodzicielstwa i relacji małżeńskich, a także przestrzeń do dyskusji eksperckich nad nowymi rozwiązaniami przyjaznymi rodzinie.

Z dużą radością przyjęliśmy propozycję zorganizowania tegorocznej edycji Zjazdu Dużych Rodzin w Szczecinie. Cele, które przyświecają Związkowi Dużych Rodzin „Trzy plus” są spójne z prowadzoną przez nas polityką społeczną. Cieszymy się, że w podejmowanych przez nas działaniach prorodzinnych, otrzymujemy eksperckie wsparcie od Związku - powiedział podczas briefingu prasowego poprzedzającego Zjazd Dużych Rodzin Krzysztof Soska, zastępca prezydenta miasta.

– Wybór Szczecina na miejsce organizacji nie był przypadkowy. Od wielu lat współpracujemy z Miastem i doceniamy kształtowaną tu politykę prospołeczną. W naszej ocenie inne polskie samorządy mogą inspirować się działaniami Szczecina i czerpać z jego doświadczeń  – powiedziała Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.

Wydarzenie jest również okazją do spotkania mieszkańców miasta z rodzinami wielodzietnymi, które goszczą w swoich domach. Rodziny, które brały już udział w poprzednich edycjach wydarzenia, podkreślają, że zawsze są przyjmowani z dużą otwartością i życzliwością. Podczas Zjazdów często nawiązują się więzi przyjaźni między rodzinami goszczącymi i goszczonymi, zarówno między dorosłymi jak i dziećmi. Niejednokrotnie zdarza się, że rodziny pozostają w kontakcie i potem odwiedzają nawzajem. W tym roku ponad 60 szczecińskich rodzin zaprosiło w swoje progi uczestników Zjazdu i zapewniło im zakwaterowanie na czas trwania wydarzenia.

 

Co w programie wydarzenia?

W programie Zjazdu znalazło się wiele atrakcji, pośród których każdy uczestnik wydarzenia z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Poza rozrywkami, takimi jak rejsy statkiem i tworzenie rzeźb z piasku, uczestnicy wydarzenia skorzystają z bogatej oferty warsztatowej. Najmłodsi będą mogli na przykład wziąć udział w zajęciach z robienia lizaków czy walk robotów, a dorośli będą mieli okazję zapoznać się z  techniką masowania niemowląt metodą Shantala.

Co ważne, oprócz zajęć skierowanych do uczestników Zjazdu nie zabranie również atrakcji, w których udział będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy Szczecina.  Organizatorzy przygotowali szereg warsztatów otwartych dla mieszkańców stolicy Pomorza Zachodniego, które odbędą się w sobotę 2 czerwca . Na część zajęć obowiązują zapisy, których będzie dokonać w specjalnym punkcie zlokalizowanym na ternie miasteczka ZDR.

Szczegółowe informacje o warsztatach otwartych dla mieszkańców znajdują się na stronie internetowej: https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/mieszkancy/wez-udzial-w-warsztatach-w-ramach-zdr

Dodatkowo, zapraszamy również wszystkich mieszkańców Szczecina na coroczny Festyn Szczecin Przyjazny Rodzinie, który odbędzie się równie 2 czerwca br. na Łasztowni. Dla uczestników wydarzenia przygotowano różnorodne atrakcje: koncerty i występy, animacje i zabawy dla dzieci, warsztaty i zajęcia sportowe, a także konkursy z nagrodami. W punkcie informacyjnym programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” będzie można uzyskać przydatne informacje dotyczące Szczecińskiej Karty Rodzinnej, Szczecińskiej Karty Seniora i Bonu Opiekuńczego, a także otrzymać drobne upominki. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14.00.

Szczegółowe informacje o Festynie „Szczecin Przyjazny Rodzinie” dostępne są na stronie internetowej: https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/mieszkancy/festyn-szczecin-przyjazny-rodzinie-juz-jutro

 

Europejska odsłona zjazdu

Zjazd Dużych Rodzin z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie osób i instytucji zewnętrznych. W 2018 roku wydarzenie nabierze szczególnego charakteru, ponieważ wezmą w nim udział również goście z innych krajów Europy, w tym z Węgier, Łotwy, Włoch, Hiszpanii i Francji.

Dodatkowo, w ramach tegorocznej edycji tego wyjątkowego wydarzenia odbędzie się IX Europejska Konferencja Dużych Rodzin i gala wręczenia nagród ELFAC Awards za osiągnięcia w działaniach na rzecz rodziny.

Organizatorzy spodziewają się, że na Zjazd do Szczecina przybędzie łącznie 1,5 tys. gości. W wydarzeniu uczestniczyć będzie rodzina z dziesięciorgiem dzieci, choć nie wszystkie z nich będą w Szczecinie. Co ciekawe, najliczniejsza rodzina, która weźmie udział w Zjeździe przyjedzie z siódemką pociech.

 

Organizatorami wydarzenia są Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” i Miasto Szczecin.

Szczegółowe informacje, w tym program Zjazdu oraz opis warsztatów, znajdują się na stronie internetowej: http://www.zjazd.3plus.pl/

01.06.2018