Aktualności: Zrób świet(l)ne zdjęcia i weź udział w konkursie!

 
Iluminacje Szczecin 2019 - fot. SAA

Czy może być lepsza okazja do zrobienia pięknych fotografii naszego miasta niż festiwal Iluminacje Szczecin? W ten weekend zdecydowanie nie! I właśnie dlatego warto dziś wieczorem chwycić w dłoń aparat i zawalczyć o atrakcyjne nagrody!

Powoli zbliżamy się do finału pierwszego etapu tegorocznej edycji Szczecin Love. Zgodnie z regulaminem, zakończy się on już 23 sierpnia o godzinie 11.59.  Kto jeszcze nie zgłosił swoich prac do tej fazy konkursu fotograficznego nadal ma na to szansę.

Jak zgłosić się do konkursu?

Aby fotografia wzięła udział w konkursie, należy przesłać ją za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie internetowej konkursu www.szczecin.love.

Tegoroczna edycja zmagań na najlepsze obrazki ze Szczecina nieco różni się od poprzednich. Przede wszystkim uczestnicy muszą wykonać zdjęcia, które będą pasowały do jednej z trzech kategorii: „Zielony Szczecin”, „Z lotu ptaka” oraz „Floating Garden”.

Kto zwycięży?

Głównymi zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostaną trzy osoby, których prace zostaną wybrane przez komisję konkursową. W jej skład wchodzić będą przedstawiciele Urzędu Miasta, Szczecińskiej Agencji Artystycznej oraz Żeglugi Szczecińskiej Turystyki Wydarzenia.

Dodatkowo, wyłonionych zostanie również 9 osób (po 3 w każdym z etapów), których fotografie otrzymają tytuł „fotografii miesiąca”.

Co można wygrać?

Zapewniamy – jest o co walczyć! Autorzy najlepszych zdjęć w całym konkursie mogą wygrać drony lub zestaw profesjonalnych lamp fotograficznych. Z kolei uczestnicy, których fotografie na danym etapie zostaną najwyżej ocenione przez jury otrzymają plecak na sprzęt fotograficzny oraz lampę ze statywem.

Co ważne, na każdym etapie rywalizacji, uczestnicy mogą przesłać kilka różnych ujęć, jednak muszą pamiętać, że nagrodzonym można zostać tylko jeden raz.

Harmonogram konkursowy

Podobnie jak poprzednie edycje konkursu i ta została podzielona na etapy. Pierwszy, jak zostało wspomniane wyżej dobiegnie końca już 23 sierpnia. Drugi zakończy się równo miesiąc później - 23 września. Idąc tym tropem, nietrudno zgadnąć, że ostatni etap tegorocznej rywalizacji w ramach Szczecin Love potrwa do 23 października br.

Ogłoszenie laureatów w konkursie głównym nastąpi kilka dni później.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym jego regulamin, informacje kto może wziąć w nim udział oraz dokładny harmonogram poszczególnych etapów, znajduje się na stronie internetowej konkursu.

13.08.2021