Aktualności: Książka za worek śmieci? To możliwe!

Już w ten weekend. Książka za worek śmieci

 

Szczecin przyłączył się do kolejnej edycji akcji „Książka za worek śmieci”, która zostanie przeprowadzona w całej Polsce już 18 września.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki - wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki.

- Pomysł na akcję zachęcającą do dbania o środowisko i czytania książek narodził się w Gryfinie. Tam, podczas festiwalu podróżniczego, promowałam swoją książkę „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. Zależało mi na połączeniu opowieści z podróży z edukacją ekologiczną. Postanowiłam więc działać także lokalnie, a do wspólnego sprzątania zachęcać książkami. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia - opowiada Anna Jaklewicz.

18 września akcja „Książka za worek śmieci” po raz pierwszy odbędzie się we wszystkich województwach Polski.  Na uczestników wydarzenia, którzy jako pierwsi zarejestrują się i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu  czeka aż 1000 książek.

W Szczecinie w ramach akcji sprzątany będzie zielony teren między ul. Odzieżową a ul. Księżnej Salomei. Zbiórka  w sobotę 18 września o godzinie 10.00 przy ul. Odzieżowej 15-16, na placu przy skarpie.

 

Szczegóły akcji i linki do rejestracji dostępne na stronie:

https://www.facebook.com/events/239158781457923

15.09.2021