Aktualności: Wybierz się na audio spacer z Michałem Rembasem

Macie ochotę pójść na spacer z przewodnikiem w pojedynkę? Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zaprasza do skorzystania z niecodziennej formy zwiedzania miasta.

Już dostępny jest audio spacer po Nowym Turzynie pod tajemniczym tytułem: „Od powijaków do brutalizmu (z Quistorpami w tle)". Podczas tej przechadzki zadrzecie głowy w górę, zajrzycie na podwórka, a nawet na zapomniane cmentarze.

Ci, którzy skorzystają z tej niecodziennej formy zwiedzania miasta, spacerować będą z głosem Michała Rembasa – dziennikarza, podróżnika, historyka.

To pasjonat starych cmentarzy, architektury i wojskowości. Współpracował m.in. z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Wędrowcem Zachodniopomorskim" oraz „Aktualnościami Turystycznymi”.

Autor książek: „Cuda na fasadach” i „Zachodniopomorskie tajemnice” oraz współautor wielu innych (w tym: „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski”, „Dąbie. Prawobrzeże Wielkiego Szczecina”, „Z archiwum Sz. Śladem szczecińskich historii niezwykłych XX wieku”).

Jak to działa? Na dwóch platformach do odsłuchiwania muzyki (Spotify i Soundcloud) dostępne są opowieści, które odtworzyć należy na trasie spaceru – każda opowieść dotyczy jednego przystanku.

By łatwiej było poruszać się samodzielnie śledząc kroki przewodnika, organizatorzy przygotowali też mapę – można ją pobrać i samodzielnie wydrukować ze strony oswajaniesztuki.pl. Wszystkie spacery są bezpłatne.

 - Przed nami jeszcze 4 spacery, a każdy zahaczy o inny temat i inne zakamarki. Już wkrótce trasą nowych i starych symboli Szczecina poprowadzi nas Małgorzata Duda – zapowiada Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI, która w tym działaniu odpowiada za montaż audio-opowieści.

Na wspomnianych platformach można też odsłuchać poprzedni audio-spacer z Gabrielem Augustynem, śladem szczecińskich adresów z książek. Wszystko dzieje się w ramach projektu „Itinerarium szczecińskie. Odkrywanie miasta z dystansu”, realizowany dzięki wsparciu z Gminy Miasto Szczecin.

10.08.2021