Aktualności: Wolontariusze docenieni za zaangażowanie

VI Zjazd Dużych Rodzin, który odbył się na początku czerwca br. w Szczecinie zakończył się sukcesem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nieoceniona pomoc wolontariuszy.  Dziś za ich zaangażowanie i pracę podziękował im prezydent Szczecina – Piotr Krzystek.

- Za nami kolejna wielka impreza w Szczecinie. Zjazd Dużych Rodzin to wielkie wyzwanie, również organizacyjne. Bez was by to nie wyszło. Najważniejsi są ludzie, właśnie tacy jak wy – zaangażowani i oddani sprawie. Dziękuję wam za to co daliście z siebie, za wasze poświęcenie i oddanie sprawie. Bardzo mnie to cieszy, że mamy w Szczecinie tak wspaniałych młodych ludzi– powiedział podczas dzisiejszego spotkania Piotr Krzystek. - Mam nadzieje, ze dzięki waszej wspaniałej pracy, w oczach naszych gości powstał  dobry obraz Szczecina i będą chcieli do nas wracać.

W dzisiejszym spotkaniu wzięła udział również Małgorzata Wilczewska ze szczecińskiego koła Związku Dużych Rodzin 3 Plus, która również dziękowała wolontariuszom za ich zaangażowanie i gratulowała im fantastycznej postawy, która niewątpliwie miała wpływ na całokształt VI edycji Zjazdu Dużych Rodzin.

Każdy z wolontariuszy, który pracował podczas szczecińskiej edycji Zjazdu Dużych Rodzin otrzymał oficjalne zaświadczenie o wolontariacie i pamiątkowy dyplom z podziękowaniami.

 

 

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które zaproszone są rodziny z trójką i więcej dziećmi. Organizatorami są: Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz miasto, w którym odbywa się Zjazd.

Rodziny przybywające na Zjazd mają możliwość uczestniczenia w wielu interesujących zajęciach. Mają również zapewnione darmowe wyżywienie i noclegi.

Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań w obszarze polityki rodzinnej i tworzenie pozytywnego obrazu dużej rodziny.

W tym roku współorganizatorem VI edycji Zjazdu był Szczecin. Przez 3 dni w stolicy Pomorza Zachodniego gościło ponad 1500 osób, które przyjechały nie tylko z najdalszych zakątków Polski, ale również i Europy.

21.06.2018