Aktualności: Piękny prezent dla dzieci

Piękny prezent dla dzieci

 

W Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Królowej Jadwigi rozpoczęła się akcja, w ramach której każdy może podarować książkę bibliotece szkolnej. Z okazji takiej skorzystał również Zakład Usług Komunalnych.

- Cieszą nas takie akcje. Cieszy również to, że ze szkołami mamy doskonały kontakt i kiedy tylko czegoś potrzebują wiedzą, że mogą na nas polegać – mówi dyrektor ZUK Tomasz Wawrzyńczak.

Z prośbą o pomoc zgłosiła się jedna z nauczycielek SP 5. Przyznaje, że sama często korzysta z Ekoportów i znajdującej się przy ulicy Arkońskiej Galerii Szpargałek. Zszokowało ją to, ile mieszkańcy wyrzucają książek. Przypomnijmy, że w Galerii znajdują się ich setki, jeśli nie tysiące.

- Takie książki sprawiają dzieciom mnóstwo radości. Chciałabym zaszczepić w nich, by czytały jak najwięcej: miały jak najlepszy dostęp nie tylko do lektur, ale również tytułów, które nie znajdują się kanonie – przyznaje pani Ania.

Zakład Usług Komunalnych przekazał w prezencie ponad 100 książek: dziecięcych, młodzieżowych, lektur, komiksów. Każda z nich została wcześniej przejrzana, sprawdzona pod kątem zniszczeń. Wybrane zostały tylko idealne, wyglądające na nowe tytuły. Po ich wyselekcjonowaniu pracownicy ZUK zawieźli je dzieciom do placówki, czym maluchom sprawili mnóstwo radości.

18.10.2021