Aktualności: Wakacje pod żaglami z Centrum Żeglarskim

Lato nad wodą. Brzmi dobrze, prawda? A lato nad wodą w towarzystwie żagli, wyjątkowych osób i mnóstwa atrakcji? Jeszcze lepiej! Pora rozpocząć aktywne wakacje w Centrum Żeglarskim. U nas dzieje się już od pierwszych dni lata.

Świadectwa odebrane, więc można skupić się na przyjemnościach. Od nauki – tej szkolnej – robimy sobie przerwę i zaczynamy przygodę z żeglarstwem. A tu też będzie sporo nowej wiedzy i umiejętności. Jak co roku Centrum Żeglarskie przygotowało bogatą ofertę aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Obozy

W sobotę, 26 czerwca rozpoczął się pierwszy obóz żeglarski dla dzieci i młodzieży powyżej 11 roku życia. Uczestnicy nocują w schronisku młodzieżowym, borą udział w szkoleniu żeglarskim, sprawdzają swoje nowo nabyte umiejętności na skipperach, DZ i w kajakach. W nadchodzący weekend rozpoczniemy kolejne obozy, tym razem z noclegiem pod namiotami. Będą to obozy wędrowne - jeden na Skiperach, a drugi na Carinach.Również w tę sobotę, osoby pełnoletnie wypłyną na kontynuację wyprawy Bałtyk 100, czyli spływu morskiego ze Świnoujścia do Gdyni zorganizowanego dla uczczenia stulecia Niepodległej Rzeczpospolitej. W tym roku uczestnicy będą płynąć na trasie Łeba – Gdynia.

Półkolonie

Od przyszłego poniedziałku startują półkolonie. W tym roku dostępnych będzie aż siedem terminów pięciodniowego wypoczynku nad wodą. Uczestnicy naszych kolonii dowiedzą się jak aktywnie i bezpiecznie można spędzać czas nad wodą. Wykwalifikowani instruktorzy nauczą wyplatania lin, wybijania szklanek i wiązania węzłów. W przerwach zaś na uczestników czekać będą drugie śniadanie i obiad, a ostatniego dnia – ognisko z kiełbaskami. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-16.00 i organizowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wypoczynku dzieci i młodzieży, a także wytycznymi GIS, MZ i MEN oraz są zgłoszone do Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Szkolenia

Bycie prawdziwym wilkiem morskim wymaga nie tylko zamiłowania do wiatru i wody, ale także uprawnień. Te można zdobyć zapisując się na kursy i szkolenia prowadzone w Centrum Żeglarskim. Do wyboru są kursy motorowodne, czy szkolenia żeglarzy jachtowych. W trakcie wakacji zapraszamy młodzież w wieku 14-17 lat na wakacyjny kurs na żeglarza jachtowego, który zorganizowany jest w formie półkolonii z wyżywieniem. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej www.centrumzeglarskie.pl w zakładce szkolenia.

Regaty przez cały sezon

Wakacje to intensywny czas dla zawodników. Młodzi żeglarze niemalże co weekend biorą udział w regatach i wyjeżdżają na zgrupowania nad akweny w całej Polsce i Europie. Obecnie członkowie Regatowej Reprezentacji Szczecina walczą o Mistrzostwo Europy w klasie Laser w Chorwacji. W Centrum Żeglarskim także będziemy mogli obserwować żeglarskie zmagania. Już w lipcu zapraszamy na Regaty Kokosowe w Windsurfingu. Regaty zostaną rozegrane w kategoriach BIC Techno 293 4.0, 5.8, 6.8. 7.8.Już tradycją stały się regaty Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13. Podobnie jak w poprzednich latach do Szczecina pod koniec sierpnie zjadą się najlepsi „optimiściarze” w kraju, którzy będą walczyć o tytuł Mistrza lub Mistrzyni Polski PSKO do lat 13.W ramach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej i I Ligii w szranki staną najlepsi zwodowi żeglarze w kraju. Na sportowe emocje możemy też liczyć w trakcie Polish Match Tour, które będą odbywać we wrześniu. 

30.06.2021