Aktualności: Kinga Głyk kolejną gwiazdą Szczecin Jazz 2022

Kinga Głyk kolejną gwiazdą Szczecin Jazz 2022

 

Kinga Głyk, czyli najlepsza polska basistka nowego pokolenia i wschodząca gwiazda jazzu bluesa wystąpi 1 marca br., w Filharmonii w Szczecinie.

Kinga Głyk, swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. TRIO. Mimo młodego wieku dała już wiele koncertów nie tylko w Polsce, ale także w takich krajach jak Indonezja, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Portugalia, Słowacja, Czechy i Ukraina.

W marcu 2015 wydała swój debiutancki album "Rejestracja". Płyta zebrała pozytywne recenzje Trójki - Polskiego Radia oraz magazynów "Jazz Forum" i "Twój Blues". W corocznej ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP była nominowana w następujących kategoriach: NOWA NADZIEJA, GITARA BASOWA i ODKRYCIE ROKU.

W lutym 2016 Kinga w wieku 18 lat nagrała na żywo swój drugi autorski album "Happy Birthday". W czerwcu 2016 roku BASS PLAYER UNITED opublikował na Facebooku film przedstawiający Kingę wykonującą "Tears in heaven" Erica Claptona, osiągając 20 milionów wyświetleń.

W październiku 2017 ukazał się album studyjny "Dream". Płyta została nagrana w towarzystwie najbardziej znanych światowych muzyków, takich jak Greg Hutchinson (perkusja), Tim Garland (saksofon), Nitai Hershkovits (fortepian). Album został wydany przez jedno z najbardziej renomowanych wydawnictw muzycznych WARNER MUSIC GROUP COMPANY.

W 2019 wydała płytę " Feelings ”. To bardziej osobisty album. Zawiera 12 utworów, z których siedem napisała Kinga, a dwa z pianistą Pawłem Tomaszewskim. Kinga była jedną z gwiazd zeszłorocznej edycji Szczecin Jazz 2021, niestety mogliście usłyszeć ją tylko online.

 

Kinga Głyk

Wtorek, 1 marca, 2022 r.

Godzina 20:00

Filharmonia w Szczecinie 

Bilety: https://bit.ly/3qqOam0

14.01.2022