Aktualności: Festiwal Młodych Talentów 2021. Zobacz program

Krzysztof Zalewski i Tymek to gwiazdy 15. Festiwalu Młodych Talentów. Koncert finałowy już 9. października w Netto Arenie w Szczecinie.

 

Festiwal Młodych Talentów 2021

 

Przesłuchania konkursowe,

piątek, 8. października, godz. 17.30,

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Tadeusza Apolinarego Wendy 14, Szczecin

 

Koncert finałowy,

sobota, 9. października, godz. 17.30,

Netto Arena, Władysława Szafera 3/5/7, Szczecin

 

Bilety na koncert finałowy:

✓ ulgowe 50 zł (dzieci, młodzież w wieku szkolnym oraz studenci),

✓ normalne 100 zł;

Bilety do nabycia:

 bilety.fm

 ticketos.pl

 

Program:

Otwarcie bram: 17:00

Występ zespołów konkursowych: 17:30

Tymek: 19:00

Krzysztof Zalewski: 20:30

 

Krzysztof Zalewski. Laureat Fryderyków w trzech kategoriach

 

Krzysztof Zalewski to tegoroczny laureat Fryderyków w trzech kategoriach:

Autor Roku,

Producent Roku (wspólnie z Andrzejem Markowskim)

oraz Album Roku Pop Alternatywny.

 

Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta "Złoto” – zresztą ozłoconej już przez Związek Producentów Audio Video. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar.

 

Kolejny sukces przyniosła Krzysztofowi płyta "Zalewski śpiewa Niemena”. Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały

w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce.

 

Wszystkie te osiągnięcia złożyły się finalnie na nagrodę polskiej branży fonograficznej w postaci dwóch Fryderyków w 2018 roku. Nagrody zostały wręczone w kategoriach:

  • Nowe Wykonanie za album "Zalewski śpiewa Niemena”,
  • a także Kompozytor Roku, którą Krzysztof razem z Dawidem Podsiadło odebrał za utwór "Początek”.

 

Dodatkowo teledysk do tej piosenki również został nagrodzony Fryderykiem. W tym samym roku miała miejsce premiera nowego utworu pt. "Kurier”, który promował film Władysława Pasikowskiego o takim samym tytule. Rok 2020 to czas nowości. Po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu, Krzysztof wrócił z nowym albumem pt. "Zabawa”.

 

Tymek i 147 mln wyświetleń na YouTube!

 

Tymek. Raper, piosenkarz, autor utworów muzycznych i tekstów, producent muzyczny oraz kompozytor. Wystąpił w 6 edycji Młodych Wilków w 2018.

W tym samym roku nagrał i wydał singiel "Język ciała”, zapowiadający album Klubowe, który nagrał w duecie z Big Scythe. Piosenka stała się krajowym przebojem, a zrealizowany do niej teledysk osiągnął wynik ponad 147 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

 

Utwór jest najpopularniejszą polskojęzyczną piosenką i zarazem także najpopularniejszym utworem polskiego artysty w serwisie Spotify z ponad

46 milionami odsłuchań.

 

W 2019 roku osiągnął ponad 1 000 000 słuchaczy w serwisie Spotify, wyprzedzając Taco Hemingwaya. W 2021 roku jako pierwszy artysta wywodzący się z kultury hiphopowej w Polsce otrzymał podwójny diament za singiel "Język Ciała”. Sprzedał w Polsce ponad 60 tys. płyt.

 

Festiwal Młodych Talentów. 3,5 tys. wykonawców!

Przez 14. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się blisko 3 500 wykonawców z całego kraju. Do tegorocznej piętnastej edycji, blisko 300 wykonawców.

 

Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska. Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie cyfrowe singla przez wytwórnię Kayax w ramach projektu "My Name Is New” i związane z tym działania promocyjne i public relations, oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

29.09.2021