Aktualności: Spędź Noc Muzeów w magistracie

Spędź Noc Muzeów w magistracie

 

Poznaj podziemny schron w szpinakowym pałacu, zobacz jak wygląda gabinet prezydenta miasta i zwiedź najważniejsze sale w szczecińskim magistracie. Wszystko to w ramach nadchodzącej 17. Europejskiej Nocy Muzeów.

Już w najbliższą sobotę (13 maja br.) urząd miasta otworzy swoje drzwi przed mieszkańcami i turystami. Chętni będą mogli zobaczyć m.in. oryginalne neobarokowe elementy wystroju najważniejszego gabinetu w szpinakowym pałacu i usiąść w fotelu prezydenckim. O historii wnętrza i ciekawostkach z nim związanych, opowie jego gospodarz – Piotr Krzystek - prezydent Szczecina.

Jednak to nie jedyna atrakcja, która tego wieczoru będzie czekać na wszystkich zainteresowanych. Uczestnicy wydarzenia, oprócz prezydenckiego gabinetu, zwiedzą również podziemny schron, a także jedne z najważniejszych pomieszczeń magistratu: salę sesyjną, salę ślubów oraz salę biblioteczną.

Dodatkową atrakcją tegorocznej Nocy Muzeów będzie inscenizacja historyczna przedstawiająca codzienne życie Wikingów, realizowana z okazji trwających jednocześnie Dni Skandynawskich. To wydarzenie można będzie obejrzeć przed Urzędem Miasta w godzinach 16.00-21.00.

Szczegóły dotyczące szczecińskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów znajdują się TUTAJ.

10.05.2023