Aktualności: Nowe zasady przyznawania Bonu Opiekuńczego - trwa aktualizacja stron

Niebawem Szczeciński Bon opiekuńczy będzie przyznawany już od pierwszego dziecka w rodzinie. Obecnie trwają ostatnie prace związane z wprowadzeniem nowych zasad w życie, w tym uaktualnianie treści na stronie Szczecin Przyjazny Rodzinie.

W celu zapewnienia opieki jak największej grupie młodych mieszkańców Szczecina, którzy nie ukończyli jeszcze 3. roku życia, prezydent Szczecina podjął decyzję o dokonaniu zmian w zasadach przyznawania tego świadczenia. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta zapadła decyzja, że Bon Opiekuńczy będzie przyznawany również rodzinom, które mają na utrzymaniu tylko jedno dziecko.

Przegłosowane zmiany dotyczą również m.in. przyjętego kryterium dochodowego na członka rodziny, które na dzień złożenia wniosku nie będą mogły przekraczać:

- kwoty 1922 zł (netto) w przypadku rodziców mających na utrzymaniu jedno dziecko,

- kwoty 2200 zł (netto) w przypadku rodziców mających na utrzymaniu dwoje dzieci,

- a w przypadku rodziców mających na utrzymaniu co najmniej troje dzieci nie będzie stosowane w ogóle kryterium dochodowego.

Z uwagi na rozszerzenie świadczenia dla rodziców mających na utrzymaniu jedno dziecko, po wejściu nowych regulacji w życie, zniesiony zostanie również obowiązek posiadania przez członków rodzin wskazanych we wniosku o przyznanie „Bonu opiekuńczego” Szczecińskich Kart Rodzinnych.

Obecnie trwają ostatnie prace związane z wprowadzeniem nowych zasad w życie. W związku z tym aktualizowana jest m.in. strona programu Szczecin Przyjazny Rodzinie, w skład którego wchodzi „Bon opiekuńczy”. Z uwagi na trwające prace na stronie internetowej, niektóre informacje na niej zamieszczone mogą być chwilowo niekompletne lub nieaktualne. W celu uzyskania dokładnych informacji o świadczeniu, prosimy o kontakt ze Szczecińskim Centrum Świadczeń lub korzystanie ze strony internetowej http://swiadczenia.szczecin.pl/index.php?r=bon_opiekunczy. Informacje o „Bonie opiekuńczym” można uzyskać również w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin.

 

Wprowadzenie nowych rozwiązań to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców najmłodszych mieszkańców Szczecina. Dzięki zmianom zwiększy się liczba dostępnych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

18.10.2018