Aktualności: „Spis bez barier” na pikniku

„Spis bez barier” na pikniku

 

Połącz przyjemne z pożytecznym: przyjdź na piknik „Spis bez barier” i przy okazji weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!

W najbliższą niedzielę (19 września) szczeciński Urząd Statystyczny zaprasza na piknik, podczas którego na wszystkich zainteresowanych będzie czekać nie tylko cała masa atrakcji, ale przede wszystkim mobilne punkty spisowe. Tego dnia, w sprawnym wypełnieniu formularza wszystkim zainteresowanym (również osobom z niepełnosprawnościami oraz obcokrajowcom) pomogą rachmistrzowie.

W programie niedzielnego pikniku, znalazło się mnóstwo atrakcji, które umilą ten dzień zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Oprócz pokazu iluzji, nauki tańca oraz przedstawienia interaktywnego, zainteresowani będą mogli również wziąć udział m.in. w warsztatach decoupage, tworzenia ekotoreb oraz ekodoniczek czy też warsztatach robienia biżuterii. Nie zabranie także licznych konkursów, malowania twarzy, popcornu i waty cukrowej czy też pokazu wielkich baniek mydlanych.

Niedzielny piknik, który o godzinie 11 rozpocznie się na Jasnych Błoniach, to świetna okazja dla tych, którzy jeszcze nie wzięli udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Warto z niej skorzystać, bowiem do końca Spisu zostało już tylko 2 tygodnie, a zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy.

Przed przystąpieniem do spisu warto sprawdzić jakie informację będą potrzebne. Z całą pewnością ułatwi to wypełnienie formularza. Szczegółowa lista zagadnień dostępna jest tutaj.

16.09.2021

Dokumenty: