Aktualności: „Jesteśmy z północy i jesteśmy z tego dumni”. ZUT zachęca do studiowania w Szczecinie

 
„Jesteśmy z północy i jesteśmy z tego dumni”. ZUT zachęca do studiowania w Szczecinie

 

Rody Północy wzywają na ZUT – pod takim hasłem prowadzona będzie nowa kampania promocyjna najstarszej uczelni w Szczecinie. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny rozpoczął rekrutację na studia, która potrwa do końca września. Na rok akademicki 2023/2024 przygotowano 3040 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia. Oferta jest obszerna i jest w czym wybierać. Obejmuje aż 49 kierunków, w tym 4 nowości.

Wyróżnia nas odwaga, chęć przeżycia przygody, inspirująca różnorodność. Wspólnie tworzymy Rody Północy. Poznaj naszą opowieść. Zapraszamy Was na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
w Szczecinie – zachęca uczelnia na stronie rekrut.zut.edu.pl.

 

 

Nowa kampania ZUT wzmacnia poczucie tożsamości

 

Akcja ma kreować wizerunek uniwersytetu jako silnego ośrodka akademickiego z tradycjami na północy Polski. Kandydaci, studenci, doktoranci, pracownicy administracyjni, profesorowie, rektorzy, absolwenci, współpracownicy uczelni to klany, które tworzą jedną całość – Rody Północy.

 

Chcemy pokazać naszą silną pozycję, ponieważ ZUT to miejsce, w którym można się rozwijać. Mamy zupełnie inny rodzaj energii. Wspólnie tworzymy Rody Północy i chętnie zobaczymy Cię w naszym gronie. Akcja będzie intensywnie promowana, nie tylko w Szczecinie, ale również we Wrocławiu, Opolu, Toruniu, Bydgoszczy, Malborku, Słupsku, Elblągu, Poznaniu czy Koszalinie. Wizerunki naszych studentów pojawią się w autobusach, na dworcach, w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych. Naszą opowieścią chcemy przyciągnąć do Szczecina maturzystów z całej Polski. Jesteśmy z północy i jesteśmy z tego dumni – mówi Marcin Gregorczyk z Biura Promocji ZUT.

 

Nowa kampania ma również pokazać stolicę woj. zachodniopomorskiego jako miasto, które słynie z wyjątkowej kuchni i rybnych przysmaków, zdrowego powietrza, łagodnego klimatu, bliskości przygód oraz wielu ciekawych szlaków turystycznych. 

 

Pierwsze skojarzenie z miastem? Dla jednych będzie to paprykarz szczeciński, dla innych legendarny klub piłkarski Pogoń, a dla jeszcze innych handel dalekomorski i stocznie. Dla nas Szczecin to dom. Dom pełen fascynujących miejsc oraz ikonicznych budowli, takich jak np. legendarne dźwigozaury, czy nagradzana w świecie Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. Nasze miasto to miejsce przepełnione piękną naturą i czystym powietrzem. Miejsce aktywnego wypoczynku i znakomitego jedzenia. Szczecin to miasto, które tworzą fascynujący ludzie — mówi Marcin Gregorczyk.

 

Szczecińską uczelnię reklamują studenci, którzy zachwycili się atmosferą miasta i postawili na tajemniczy i daleki Szczecin.

 

Wybrałam Szczecin, bo to miasto portowe, a ja uwielbiam spędzać czas nad wodą i patrzyć na statki, dźwigi i suwnice. To rozwinięte miasto oferujące mnóstwo atrakcji – mówi Basia, studentka ZUT.

 

Młodzi ludzie z całej Polski zainteresowani studiowaniem na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym zaproszeni są do obrania kursu na Szczecin. O fascynującej północy i intrygującej uczelni – pełnej inwencji, otartej i życzliwej, kandydaci na studia mogą poczytać tu: http://rekrut.zut.edu.pl/. Nad całym projektem czuwała agencja Bartosz Dembiński PR•Komunikacja.

 

Rekrutacja – planer, wskazówki, terminy i porady


W tym roku ZUT przygotował ponad 5 tysięcy wolnych miejsc - 3040 na studiach stacjonarnych I stopnia, 570 przeznaczono dla studentów II stopnia, 805 dla kandydatów na studia niestacjonarne
I stopnia, i 645 na stopniu drugim. Pierwsza tura rejestracji w systemie rekrutacyjnym zakończy się 10 lipca. Czas na złożenie dokumentów w pierwszym terminie mija 24 lipca. Listy kandydatów przyjętych na studia zostaną ogłoszone 26 lipca. Harmonogram rekrutacji oraz wskazówki i porady kandydaci znajdą na portalu zut.edu.pl.

W ofercie znalazło się 49 kierunków. W tym roku pojawiły się 4 nowości: agrobioinżynieria na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, gospodarka turystyczna na Wydziale Ekonomicznym, mechanika
i robotyzacja przemysłu oraz technologie materiałowe i spawalnicze na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki. To odpowiedź na pojawiające się trendy na rynku pracy i potrzeby zielonej gospodarki. Pełna lista wszystkich kierunków znajduje się w strefie kandydata na stronie zut.edu.pl.

 

 

Zmiany i udogodnienia


Tegoroczne aplikowanie na studia będzie przebiegać nieco inaczej niż dotychczas. Uczelnia wyszła naprzeciw potrzebom kandydatów i postanowiła utworzyć Centrum Rekrutacji, które znajdzie się
w budynku Biblioteki Głównej ZUT przy ul. Ku Słońcu 140 (wejście od parkingu).

W tymczasowym biurze rekrutacji będzie można złożyć dokumenty i skorzystać z pomocy komisji rekrutacyjnej. Co więcej, na stronie internetowej dla kandydata, zamieszczono kalkulator rekrutacyjny, który obliczy liczbę punktów. Dzięki internetowemu narzędziu maturzysta w prosty i łatwy sposób sprawdzi swoje szanse dostania się na wymarzone studia.

18.05.2023