9 pojazdów egzaminacyjno-dydaktycznych oraz profesjonalne stanowiska szkoleniowe wzbogaciły właśnie bazę szczecińskiego Zespołu Szkół Samochodowych.
Dzięki wyposażeniu placówki w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny, jej uczniowie w jeszcze większym stopniu będą mogli pogłębiać swoją wiedzę z zakresu budowy pojazdów oraz ich napraw. Pojazdy, które trafiły do szkoły są w pełni funkcjonalnymi samochodami, które będą wykorzystywane do celów dydaktycznych, w tym do rozkładania ich na poszczególne części i ponownego składania, co znacząco wpłynie na poprawę jakości kształcenia uczniów szczecińskiej „Samochodówki”.
- Udział w projekcie, który umożliwił nam na solidną rozbudowę bazy dydaktycznej placówki to naprawdę duży krok dla rozwoju szczecińskiego szkolnictwa zawodowego - powiedział podczas dzisiejszej uroczystości Piotr Krzystek – prezydent Szczecina. – Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia pracodawców i tego, jak kształtuje się obecny rynek pracy. Dziś fachowcy tacy jak wykwalifikowani mechanicy czy elektromechanicy są nam bardzo potrzebni, a ich umiejętności są coraz mocniej doceniane.
Co ważne, wyposażenie placówki w nowoczesne sprzęty sprawiło, że jest ona obecnie jednym z największych i najlepiej wyposażonych Ośrodków Egzaminacyjnych podlegających pod Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu. Dzięki rozbudowie bazy, obecnie szkoła spełnia najbardziej rygorystyczne standardy egzaminacyjne w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych.
Dodatkowo, pojazdy, które zasiliły bazę dydaktyczną szkoły spełniają wszystkie wymagania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczące wyposażenia stanowisk egzaminacyjnych do kształcenia i egzaminowania w zawodach mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych.
Rozbudowa bazy dydaktycznej Zespołu Szkół Samochodowych odbyła się w ramach projektu „W drodze ku lepszej przyszłości szczecińskich szkół zawodowych – etap I”, który został przygotowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego (FEPZ) Działanie 6.10. Jego głównym celem jest poprawa jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego w Szczecinie oraz udzielenie kompleksowego wsparcia 12 publicznym szczecińskim szkołom zawodowym. Zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, środków budżetu państwa oraz środków Gminy Miasto Szczecin. Łączna wartość całego zadania wynosi 29 258 390,00 zł, z czego dofinansowanie UE ma wynieść 24 869 631,50, zaś wkład własny Gminy Miasto Szczecin 2 925 839,00 zł.