Aktualności: Sezon na bulwarach uważamy za zamknięty

Sezon na bulwarach uważamy za zamknięty

 

Chociaż widok koła młyńskiego nadal wita wjeżdżających do miasta, a na Odrze można spotkać jeszcze żeglarzy, to aura oraz zainaugurowany rok akademicki mówią to samo – wakacje dobiegły końca, pora podsumować miniony sezon.

A ten był bardzo intensywny. Od maja do września na terenie Łasztowni odbywały się dziesiątki mniejszych i większych wydarzeń. W kalendarzu nie było weekendu, podczas którego nie prowadzono warsztatów, animacji, koncertów czy zawodów sportowych. To właśnie w tym sezonie po raz pierwszy Łasztownia stała się przystankiem w ogólnopolskim cyklu koncertów „Letnie Brzmienia”. Informacje  o koncertach 15 topowych polskich artystów na szczecińskiej Łasztowni dotarła do ponad 20 mln odbiorców.

W ramach letnich aktywności od lipca do połowy września można było korzystać z kilkunastu urządzeń Holiday Parku, w tym największej, ponad 80-metrowej karuzeli. W sąsiedztwie parku rozrywki ustawiono także Wheel of Szczecin, czyli prawie 60-metrowe, największe w Polsce, koło młyńskie.

Nie możemy nie wspomnieć o największej plenerowej imprezie tego sezonu, jaką były Żagle 2021.

- Dziesiątki tysięcy odwiedzających, ponad 800 artystów, 450 członków załóg na 29 jednostkach sprawiły, że zorganizowane w miejsce finału regat the Tall Ships Races Żagle 2021 skradły serca mieszkańców i turystów - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Wygląda na to, że wydarzenie na dobre wpisze się w kalendarz miejskich wydarzeń.

Mówiąc o wydarzeniach, nie można pominąć naszego cyklu Bulwarove - wakacje bez monitora oraz Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej, gdzie każdego weekendu wypoczywały dziesiątki osób.

Spędzając czas na bulwarach nie dało się nie zauważyć licznych mniejszych i większych jednostek pływających. Wypożyczalnie motorówek, których przy miejskich nabrzeżach tylko w tym sezonie było aż 5, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tereńka, Danuśka czy Ewuśka były wiernymi towarzyszkami wypraw w nieznane. Na miejskich motorówkach przepłynięto w tym sezonie ponad 10 tys. km. 

Spory ruch zaobserwowano także w porcie jachtowym na Wyspie Grodzkiej. North East Marina dysponuje 74 miejscami, które przez od kwietnia do września były zajęte w 70%. Największym obłożeniem port cieszył się w lipcu i sierpniu.

Z roku na rok coraz bardziej możemy się przekonać, że serce Szczecina bije nad wodą. Szczecińskie Bulwary i Łasztownia są miejscami najchętniej odwiedzanymi przez szczecinian i turystów. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wyspę, w tym sezonie wprowadzono kilka zmian i udogodnień.

Nowego wyglądu nabrał Food Port, w którym wraz z nowymi restauracjami na kółkach pojawiły się nowe nasadzenia, meble i trawniki. Chroniące przed wiatrem i słońcem pergole ustawiono także na skwerze wieńczącym Łasztownię.

- Dzięki takim rozwiązaniom przybyło miejsc do odpoczynku i konsumpcji. Łącznie pojawiło się 10 kompletów mebli z palet, 6 stołów koktajlowych ze szpul i 6 kompletów mebli z beczek - mówi Celina Wołosz. - A na skwerze wieńczącym bulwary 20 sztuk stolików ze szpul.

Chcąc zachować czystość i porządek na wspomnianym terenie wprowadzony został patrol ekologiczny, który w letnie wieczory pilnował czystości oraz edukował odwiedzających. Od maja do połowy września sprzątanie i dbanie o prządek na bulwarach poświęcono 1762 godzin.

Dziękujemy za Waszą obecność, już teraz odliczamy dni do następnego sezonu na Bulwary Miejsce Spotkań!

08.10.2021