Aktualności: Centrum Wsparcia "Niezapominajka" uruchomione

W domu pomocy społecznej przy ul. Kruczej swoją działalność oficjalnie rozpoczęło Centrum wsparcia opiekunów osób z chorobami otępiennymi „Niezapominajka”, w którym można skorzystać ze wsparcia w formie świetlicy wytchnieniowej lub specjalistycznego poradnictwa.

Świetlica wytchnieniowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30. Jest to miejsce, w którym osoba z chorobami otępiennymi ma zapewnioną profesjonalną opiekę na kilka godzin w ciągu dnia. W tym czasie osoba z rodziny, która jest jej opiekunem ma czas na załatwienie swoich spraw lub po prostu odpoczynek.

- Seniorzy mają zapewniona opiekę wykwalifikowanej kadry, usługi opiekuńcze, zajęcia usprawniające, plastyczne, muzyczne czy inne formy terapii - mówi Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej. - Dodatkowo otrzymują także wyżywienie w trakcie pobytu.

Opiekunowie mogą skorzystać także ze specjalistycznych porad. Chodzi przede wszystkim o wsparcie psychologiczne mające na celu pomoc w pokonywaniu trudności związanych z długotrwałą opieką nad bliską osobą czy porady dotyczące sprawowania opieki nad osoba niesamodzielną – techniki pracy, pielęgnacji, komunikacji czy aktywizacji. Dodatkowo na miejscu można także uzyskać informacje dotyczące świadczeń i innych form pomocy dla osób zależnych i ich rodzin oraz skorzystać z porad prawnika.

Osoby chcące skorzystać z projektu mogą zgłaszać się do dps przy ul. Kruczej. Szczegółowe dane kontaktowe dla poszczególnych form wsparcia, wzory wniosków wypełnienia oraz więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.zaopiekowani.szczecin.pl .

Centrum Wsparcia Niezapominajka zostało utworzone w ramach projektu „Zaopiekowani, systemowe wsparcie potencjału opiekuńczego rodzin”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

22.09.2021