Aktualności: Dom dla Absolwenta. Ostatnie mieszkania na Wrzosowym Wzgórzu

Do dyspozycji absolwentów zostało już tylko pięć mieszkań na nowym osiedlu Wrzosowe Wzgórze. Lokale są pięknie położone i wykończone “pod klucz”, a wkład własny wymagany do ich wynajęcia w połowie płaci Miasto.

 

Szansę na skorzystanie z oferty otrzymali także absolwenci innych specjalizacji niż do tej pory. Zainteresowani mogą składać wnioski od dziś (10 października) do piątku 21 października 2022 r.

 

Nabór wniosków odbywa się w ramach programu ”Dom dla Absolwenta” i dotyczy następujących specjalizacji zawodowych - wzornictwo (dizajn), sztuka mediów, nauczyciele, w tym szczególności przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, lekarze,  pielęgniarki i informatycy. Z oferty mogą także po raz pierwszy skorzystać ratownicy medyczni, biotechnolodzy, fizycy, astronomowie, pracownicy branży morskiej, filolodzy, tłumacze i ekonomiści.

 

- W ramach programu absolwent otrzymuje pomoc od Miasta, które pokrywa połowę wkładu własnego wymaganego do wynajęcia mieszkania - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Pozostałą część czyli 15 proc. kosztów budowy mieszkania płaci absolwent. Przykładowo w mieszkaniu jednopokojowym o pow. 36,67 m2 wysokość partycypacji to niecałe 31 tys zł. 

 

Aktualna oferta dotyczy pięciu mieszkań, wykończonych “pod klucz”,  które powstały w ramach drugiego etapu budowy osiedla Wrzosowe Wzgórze przy ul. Józefa Romana w Szczecinie. 

 

Aby starać się o mieszkania w ramach programu “Dom dla Absolwenta”  trzeba spełniać między innymi poniższe warunki:

ukończyć szkołę średnią lub studia w zawodzie opisanym w ogłoszeniu,

lub być zatrudnionym przez pracodawcę na terenie Szczecina w zawodzie wymienionym w ogłoszeniu, 

lub mieć ofertę zatrudnienia przez pracodawcę na terenie Szczecina w zawodzie opisanym w ogłoszeniu o naborze, przy czym w dniu podpisania umowy najmu lokalu musi posiadać zatrudnienie u danego pracodawcy,

lub prowadzić działalność gospodarczą w zawodzie opisanym w ogłoszeniu o naborze,

w dniu zawarcia umowy najmu mieć nie więcej niż 35 lat,

wykazać się odpowiednią wysokością dochodów gospodarstwa domowego, 

w dniu zawarcia umowy najmu nie można posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania na terenie Szczecin.

 

Szczegółowe informacje, lista mieszkań, progi dochodowe wnioski, formularze  znajdują się na stronie Szczecińskiego TBS:

http://www.stbs.pl/index.php/aktualnosci/3052-dom-dla-absolwenta-nabor-2022-etap-iii.html

 

Informacje w tej sprawie  można także uzyskać telefonicznie pod nr tel.: 

91 430 91 34 i 91 430 9 183 od poniedziałku do piątku w godz. 8–16. 

 

- Wnioski o zawarcie umowy w sprawie partycypacji w kosztach budowy mieszkania należy składać osobiście w terminie od 10 października do 21 października 2022 roku w godzinach od 10.00 do 16.00 w biurze Szczecińskiego TBS położonym przy ul. Królowej Jadwigi 45/U2 - mówi Tomasz Klek.

 

Wnioski złożone za pośrednictwem poczty, przesyłki kurierskiej, poczty elektronicznej, itp. oraz złożone w innym niż we wskazanym wyżej terminie nie będą rozpatrywane.

 

Osiedle Wrzosowe Wzgórze.  Aktualnie Szczecińskie TBS kończy budowę drugiego etapu osiedla. Inwestycja obejmuje wykonanie sześciu wielorodzinnych budynków, w których znajdzie się 182 mieszkania. Każdy z budynków będzie wyposażony w windę. Dodatkowo, w ramach zagospodarowania terenu powstał duży, publicznie dostępnego plac rekreacyjny oraz fontanna. Oprócz tego na obszarze osiedla zaprojektowano także m. in.: boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, mini skatepark, plac zabaw, ławki, stojaki na rowery, miejsca postojowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, altany rekreacyjne, a także drogi i chodniki. Na osiedlu będzie też dużo zieleni. Tylko w tym etapie zasadzono ponad 200 drzew, prawie 5800 sztuk krzewów i 1800 sztuk pnączy, bylin i traw ozdobnych. 

 

Z kolei pierwszy etap Osiedla zakończono w 2019 r. Wybudowano wtedy 10 budynków, w których znalazło się 274. mieszkania. Oprócz przepięknych widoków z okien na rozlewiska Odry, przestrzeń wokół budynków została starannie zagospodarowana. Na osiedlu są: plac zabaw, boisko, zieleń i mała architektura. Walorem osiedla jest bliskość Puszczy Wkrzańskiej czy zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Wodozbiór”. Dodatkowym magnesem przyciągającym rodziny z małymi dziećmi jest żłobek dla 60. dzieci.

 

Więcej szczegółów na stronie: stbs.pl

10.10.2022