Aktualności: Dzień Przyjaźni na Jasnych Błoniach

W sobotę, 31 lipca, Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprasza wszystkich mieszkańców Szczecina do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Przyjaźni. Impreza rozpocznie się o godzinie 12 na Jasnych Błoniach.

Głównym punktem programu będzie wspólne malowanie i ozdabianie latawców, które później zostaną wypuszczone w powietrze przez uczestników imprezy. Na miejscu pracownicy CIR zapewnią wszystko co będzie potrzebne do stworzenia wyjątkowych i pięknych latawców.

Podczas spotkania będzie można także okazać wsparcie dwóm braciom – Kajetanowi i Tymonowi - którzy wspólnee walczą z nieuleczalną chorobą genetyczną – Adrenoleukodystrofią. Najczęściej dotyka ona chłopców i mężczyzn. Choroba niszczy mielinę, czyli warstwę osłaniającą komórki nerwowe znajdujące się w mózgu.

- Chłopcy są już po operacji przeszczepu szpiku kostnego, ale ciągle wymagają wsparcia - mówi Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej. - Będzie można je okazać robiąc sobie selfie w specjalnie przygotowanej do tego ramce.

Chłopcy są podopiecznymi Fundacji Serce dla Maluszka. Więcej o możliwości wsparcia można przeczytać na stronie Fundacji: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/kajetan-i-tymon-jaz

28.07.2021