Aktualności: Kultura i Rękodzieło na The Tall Ships Races 2024 w Szczecinie

Kultura i Rękodzieło na The Tall Ships Races 2024 w Szczecinie

Jarmark-pod-żaglami-(3).jpg
Jarmark-pod-żaglami-(5).jpg
Jarmark-pod-żaglami-(1).jpg
Jarmark-pod-żaglami-(2).jpg

Już wkrótce Szczecin stanie się centrum międzynarodowych regat The Tall Ships Races 2024. Towarzyszące temu wydarzeniu Jarmark pod Żaglami i Aleja Artystów zapewnią odwiedzającym niezapomniane wrażenia i bogactwo atrakcji.

W dniach 2-5 sierpnia 2024 roku, Szczecin zamieni się w tętniący życiem jarmark, pełen barwnych stoisk, wyjątkowych smaków i artystycznych uniesień. Jarmark pod Żaglami oraz Aleja Artystów to doskonała okazja, aby wziąć udział w święcie kultury, tradycji i sztuki, przyciągającym zarówno mieszkańców, jak i turystów. Łącznie to niemal 250 stoisk, na których znajdą się same perełki.

 

Jarmark pod Żaglami

Jarmark pod Żaglami oferuje szeroki wybór unikalnych produktów, które trudno znaleźć w centrach handlowych. Na stoiskach odwiedzający znajdą m.in.:

  • Pamiątki marynistyczne: akcesoria i biżuteria o tematyce morskiej, w tym breloki do kluczy, plecaki, pokrowce na butelki i torby na rower.
  • Rękodzieło: wyroby ze szkła (malowane, wytapiane), dekoracje z drewna, biżuteria autorska (ze szkła, kamieni naturalnych, skór), ręcznie robione świece sojowe, wianuszki, kwiaty z tkaniny, papieru i tworzywa sztucznego.
  • Ceramikę: ceramikę artystyczną i użytkową, m.in. dzbanki, garnki, filiżanki, pamiątki.
  • Kosmetyki i akcesoria: kosmetyki różane, perfumy, ręcznie robione notesy, kadzidełka.
  • Wyroby spożywcze: dostępna będzie lokalna żywność, kiełbasy, paprykarz szczeciński, bułki z szarpanym mięsem, oraz przysmaki z różnych zakątków świata - portugalskie przekąski, lody naturalne, przysmaki tureckie, sushi.
  • Ręcznie robioną biżuterię: biżuteria ze srebra, bursztynu, kamieni naturalnych i pereł, a także biżuteria pokryta metalem z naturalnych roślin.

 

Aleja Artystów

Podczas wydarzenia nie zabraknie znanej dobrze wszystkim Alei Artystów. To miejsce, gdzie twórcy prezentują swoje prace i talenty, oferując:

  • Malarstwo i rzeźby: reprodukcje obrazów znanych malarzy, unikalne rzeźby.
  • Fotografia: artystyczne zdjęcia przedstawiające krajobrazy i portrety.
  • Literatura: książki autorów szczecińskich, albumy, przewodniki.
  • Wyroby handmade: poduszki z nadrukami, kubki, torby, shopperki, worko-plecaki.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz turystów do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które jest doskonałą okazją do spędzenia czasu pośród sztuki, kultury i tradycji, w otoczeniu majestatycznych żaglowców - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Więcej informacji na stronie internetowej  www.tallships.szczecin.eu

08.07.2024