Aktualności: Serca i Antonina zwycięzcami 15. Festiwalu Młodych Talentów!

Finaliści 15. Festiwalu Młodych Talentów

Finaliści 15. Festiwalu Młodych Talentów

Trio z Wrocławia, zespół Serca i Antonina decyzją jury zdobył nagrodę Grand Prix 15. Festiwalu Młodych Talentów!

To była jedna z najbardziej kolorowych i różnorodnych edycji festiwalu od lat.

W piątek usłyszeliśmy 10. finalistów, wybranych z ponad 300. zgłoszonych muzyków.

- Potraficie wzbudzić szacunek i jestem pewna, że odniesiecie sukces – mówiła Katarzyna Nosowska, przewodnicząca jury do finalistów.– Nigdy w życiu nie zwątpcie. Jak nie dziś, to jutro, jak nie drzwiami to oknem.

Do sobotniego finału wybrano trzy zespoły: Dressed As Humans z Warszawy, Elektro Mahatma z Kalisza i wrocławski zespół Serca i Antonina.

I właśnie ekipa znad Odry, Serca i Antonina wygrała tegoroczną edycję festiwalu.

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie cyfrowe singla przez wytwórnię Kayax w ramach projektu "My Name Is New” i związane z tym działania promocyjne i public relations, oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

Serca i Antonina

Wrocław

Serca to duet elektroniczny powstały z połączenia dwóch odległych światów. Tworzących go producentów w składzie Radek Baranowski i Kamil Jagiełło dzieli ogromna przestrzeń. Artyści na co dzień tworzą muzykę alternatywną i… punk rockową. Ich wspólnym językiem jest język bitów, onirycznych sampli i brzmień syntezatorowych. Do współpracy przy premierowym materiale Serca zaprosili wokalistkę – Antoninę, z którą momentalnie złapali wspólne fale. Efektem jest wspólna EP pt. „Egzotyczne sny”, która jest dostępna we wszystkich serwisach cyfrowych.

  1. Festiwal Młodych Talentów odbył się w dniach 8-9 października br. w Szczecinie. Gwiazdami festiwalu byli Tymek i Zalewski.
11.10.2021