Gmina Miasto Szczecin wraz z Zespołem Żłobków Miejskich w Szczecinie informuje, że w roku 2019 odbywać się będzie rekrutacja na nowe miejsca w żłobkach, która będzie niezależna od corocznych naborów do żłobków miejskich realizowanych w oparciu o elektroniczny system naborów do żłobków miejskich Szczecina (https://nabor.pcss.pl/szczecin/zlobek/).
Nowe miejsca będą sukcesywnie udostępniane zainteresowanym mieszkańcom Szczecina w ramach trzech projektów wspófinansowanych z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Bieżące informacje będą umieszczane na stronie internetowej Zespołu Żłobków Miejskich: http://zespolzlobkow.szczecin.pl/ . Prosimy o śledzenie zarówno aktualności, jak i zakładek poświęconych projektom finansowanym z Unii Europejskiej. Zasady naboru do poszczególnych projektów będą do siebie zbliżone, ale mogą różnić się w niektórych elementach. Poniżej prezentujemy podstawowe zasady udziału w projektach, ale szczegóły znajdują się w regulaminach umieszczonych na stronie http://zespolzlobkow.szczecin.pl lub będą dostępne po opublikowaniu właściwych regulaminów i formularzy odrębnie do każdego projektu.
W Projektach mogą wziąć udział rodzice/prawni opiekunowie, którzy zadeklarowali inne żłobki miejskie w elektronicznym systemie naboru do żłobków Gminy Miasto Szczecin.
Wsparcie mogą uzyskać rodzice/prawni opiekunowie dzieci do lat 3 zamieszkujący Miasto Szczecin, którzy należą do jednej z poniższych grup:
1/ są osobami niepracującymi (bezrobotnymi lub biernymi zawodowo), w tym przebywającymi na urlopach wychowawczych,
lub
2/ są osobami pracującymi, którzy aktualnie (w czasie rekrutacji oraz do dnia podpisania umowy o opiekę nad dzieckiem) przebywają na urlopach macierzyńskich lub rodzicielskich.
Podstawowym wymogiem związanym z udziałem w projekcie jest podjęcie zatrudnienia lub powrót do pracy rodzica/prawnego opiekuna dziecka. W przypadku pierwszej grupy osób (osoby niepracujące, w tym przebywające na urlopach wychowawczych) uczestnik ma 3 miesiące na podjęcie zatrudnienia. Jeśli nie podejmie zatrudnienia – umowa automatycznie wygasa. W przypadku drugiej grupy osób (osoby przebywające na urlopach macierzyńskich i rodzicielskich) uczestnik musi wrócić do pracy w dniu rozpoczęcia opieki nad dzieckiem w żłobku.
Pierwszeństwo udziału w projekcie mają rodzice/prawni opiekunowie dzieci z niepełnosprawnością oraz dzieci niepełnosprawne. W zależności od projektu dodatkowe punkty rekrutacyjne otrzymują osoby długotrwale bezrobotne, samotnie wychowujące dzieci. W razie równej liczby punktów – decydujące znaczenie ma miejsce w kolejce oczekujących w elektronicznym systemie naboru (szczegóły znajdują się w poszczególnych regulaminach).
Udział w Projektach jest bezpłatny. Rodzice/prawni opiekunowie w zależności od założeń danego projektu wnoszą jedynie wkład własny na pokrycie kosztów wyżywienia i artykułów higienicznych (do ok. 150 zł za miesiąc). Opłata nie jest zwracana w przypadku nieobecności dziecka.
Poniżej podajemy podstawowe informacje o dodatkowych naborach w 2019 roku:
W ramach projektu pt. „Zwiększenie liczby i dostosowanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w trzech publicznych żłobkach na terenie Szczecina”:
Projekt dotyczy 3 żłobków:
1) Żłobek nr 3 przy ul. Włościańskiej 3
2) Żłobek nr 5 przy ulicy Kazimierza Królewicza 61
3) Żłobek nr 7 przy ulicy Podhalańskiej 1-3
Trwa nabór ciągły. Informacje, regulamin i formularze dostępne są na stronie: http://zespolzlobkow.szczecin.pl w zakładce „Projekty UE”/Projekt żłobki 3, 5 i 7. Obecnie nabór trwa w miarę zwalniana miejsc. Większa grupa dzieci będzie mogła być przyjęta od 1 lipca 2019 roku.
W ramach projektu pt. „Publiczny Żłobek „Zając Borówka” w Szczecinie”:
Wstępna data rozpoczęcia opieki nad dziećmi została określona na 1 października 2019 roku. Będzie to nowa placówka miejska zlokalizowana przy ulicy Bronisława Sobola (w rejonie ulicy Szosa Polska) dostosowana do opieki nad 60 dziećmi. Przewidywany termin rozpoczęcia rekrutacji i udostępnienia formularzy przewidywany jest na lipiec/sierpień 2019 roku. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą wstępnie zapoznać się z dokumentami dotyczącymi projektu, który został wskazany wyżej, tj. „Zwiększenie liczby i dostosowanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w trzech publicznych żłobkach na terenie Szczecina” Dokumenty rekrutacyjne i wymogi będą bardzo zbliżone do tego projektu. Żłobek ten jest dostępny wyłącznie w ramach realizowanego projektu i nie jest dostępny, do zakończenia projektu, w ramach standardowego naboru do żłobków miejskich. Dalsze informacje będą sukcesywnie zamieszczane na stronie http://zespolzlobkow.szczecin.pl w zakładce „Projekty UE”/Projekt Zając Borówka.
W ramach projektu pt.” Nowe miejsca w 3 żłobkach miejskich w Szczecinie – tworzenie warunków do godzenia ról rodzinnych i zawodowych”:
Projekt dotyczy 3 żłobków:
Wstępny termin uruchomienia nowych miejsc jest planowany na koniec 2019 – początek 2020 roku. Bardziej szczegółowe informacje będą dostępne od IX/X 2019 roku. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą wstępnie zapoznać się z dokumentami dotyczącymi projektu, który został wskazany wyżej, tj. „Zwiększenie liczby i dostosowanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w trzech publicznych żłobkach na terenie Szczecina” Dokumenty rekrutacyjne i wymogi będą bardzo zbliżone do tego projektu. Dalsze informacje będą sukcesywnie zamieszczane na stronie http://zespolzlobkow.szczecin.pl w zakładce „Projekty UE”/Projekt żłobki nr 2, 3 i 6.
Zapraszamy rodziców/ prawnych opiekunów spełniających warunki udziału do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami, które będą publikowane na stronie internetowej Zespołu Żłobków Miejskich http://zespolzlobkow.szczecin.pl/ . W szczególności prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i udziału w Projekcie.
Więcej informacji można uzyskać w żłobkach objętych poszczególnymi projektami oraz w Zespole Żłobków Miejskich przy ul. Śląskiej 54. Z placówkami można kontaktować się w godzinach ich pracy, zaś w przypadku Żłobka Miejskiego „Zając Borówka” informacji należy szukać na ww. stronie internetowej oraz pod numerami telefonów: 91 434 16 16 i tel. 512 773 323.