Aktualności: Zostaw swój 1% w Szczecinie! Rozlicz bezpłatnie PIT i Wspieraj Lokalnie

Zostaw swój 1% w Szczecinie! Rozlicz bezpłatnie PIT i Wspieraj Lokalnie

 

Przekaż swój 1% na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego. Liczy się każda złotówka.

Zdecyduj na co w tym roku przeznaczysz 1% w ramach rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Poznaj szczecińskie organizacje pożytku publicznego i dowiedz się więcej o ich działalności na stronie www.1procent.szczecin.eu. Znajdziesz tam również aktualny wykaz szczecińskich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku od osób fizycznych za rok 2021 w 2022 roku. 

Bezpłatna aplikacja

Rozlicz PIT dzięki bezpłatnej aplikacji przygotowanej właśnie dla Ciebie.

- W tym roku przystąpiliśmy do projektu "Wspieraj Lokalnie", którego celem jest promocja kampanii przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. - W ramach współpracy z wrocławskim Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych, miasto udostępnia darmowy program do rozliczania deklaracji podatkowych, który zawiera wykaz szczecińskich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% za rok 2021, obsługuje wszystkie druki PIT oraz wystawia potwierdzenie złożenia deklaracji.

To szybki sposób na złożenie rozliczenia za 2021 rok oraz wsparcie wybranej organizacji. Zeznania PIT w aplikacji można składać od 15 lutego do 2 maja.

Link do aplikacji: https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-szczecin/

W ten sposób możemy pomóc społecznikom z naszej okolicy, z naszego Miasta i wesprzeć szereg działań realizowanych przez lokalne organizacje.

Jeśli organizujecie wydarzenia, akcje, spotkania on-line, warsztaty by pozyskać 1% w ramach swojej działalności, czekamy na informacje pod adresem mailowym bdo@um.szczecin.pl.

Działajmy razem!

Więcej: www.1procent.szczecin.eu

17.02.2022