Aktualności: Bulwarove i… 200 sadzonek dla mieszkańców

Bulwarove i… 200 sadzonek dla mieszkańców

 

W najbliższy weekend warto wybrać się na szczecińską Łasztownię. Przed nami zmagania w ramach 4. edycji  wydarzenia „Biegowe Bulwarove”. Oprócz zmagań sportowych przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich jest prezent dla 200 osób w postaci… sadzonek platanów i przepięknych drzew ozdobnych z gatunku katalpa.

Mamy kilka powodów do tego, by na weekend zostać w mieście i odwiedzić szczecińskie bulwary. Jednym z nich jest to, że można pospacerować po jednych z najpiękniejszych nabrzeży w Polsce. Drugim, że można dopingować biegaczy, którzy zapisali się na 5-kilometrowe zmagania w ramach zawodów z cyklu „Biegowe Bulwarove”. Jeszcze innym, że będzie można odebrać trwałą i cenną pamiątkę: sadzonkę drzewa z gatunku platan i katalpa. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia wraz z EcoGeneratorem przygotowała ich 200 sztuk. Rozdawane będą jednak na pewnych zasadach.

Jak otrzymać sadzonkę?

W pierwszej kolejności, w dniach 23 i 24 lipca, będzie trzeba odebrać darmowe blankiety, na których sami odciśniemy pieczątki. Blankiety znajdziemy w namiocie Żeglugi Szczecińskiej na Łasztowni oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Bosmanacie znajdującym się przy Lastadii. Pieczątki będą cztery: jedna przypięta do dźwigozaurów, kolejne dwie znajdziemy przy pomnikach Paprykarza oraz Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina. Ostatnią odciśniemy na barze na Wyspie Grodzkiej. Gdy uda się je skompletować, z wypełnionym blankietem, trzeba będzie udać się do punktu na Bulwarovym. Tam otrzymamy sadzonkę.

Biegi po nabrzeżach

Nasze biegi od lat cieszą się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także dobre miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Oczywiście w Biegowym Bulwarovym nie może zabraknąć zawodów dla najmłodszych. Maluchy w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił jako biegacze w Biegu Kota Umbriagi. Będą na nich czekać nie tylko oklaski i doping, ale także medale i atrakcje w miasteczku biegowym.

Miasteczko rowerowe

Na terenie Bulwarove powstanie także tor rowerowy Bikes_S. Składał się będzie z drewnianych przeszkód: ósemki, bramki, slalomu i punktu do zatrzymania w miejscu. Do pokonania toru udostępniony zostanie rower miejski. Pomoc zadeklarowała spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która również, wszystkim tym, którzy pokonają tor, zapewni gadżety niespodzianki.

 

Godzinowy program lipcowego Bulwarove

Sobota 23.07.2022

10:00-17:00 leżaki, planszówki, gry plenerowe i wielkoformatowe, muzyka grana przez DJ-a

10:00 – 17:00 Zazieleniamy Szczecin. Odbiór sadzonek platanów oraz katalp (do wyczerpania zapasów)

9:45 rozgrzewka z trenerką

10:00 Biegowe Bulwarove – Bieg nad Czystą Odrą

11:00 Rozgrzewka dla dzieci

11:15 Biegi Kota Umbriagi w turach

12:00 – 17:00 tor rowerowy Bike_S

NIEDZIELA 24.07.2002

10:00-17:00 leżaki, planszówki, gry plenerowe i wielkoformatowe, muzyka grana przez DJ

10:00 -17:00 gry i zabawy dla najmłodszych

10:00 – 17:00 Zazieleniamy Szczecin. Odbiór sadzonek platanów oraz katalp (do wyczerpania zapasów)

10:00 – 17:00 tor rowerowy Bike_S

Partnerem Biegowe Bulwarove - Bieg nad Czystą Odrą w Szczecinie jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie

Projekt „Łasztownia w zieleni” wspierany jest przez EcoGenerator

Miasteczko rowerowe oraz rower miejski gwarantuje spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne.

22.07.2022