Aktualności: Klubik Wielokulturowy dla dzieci uchodźców czyli MBP pomaga Ukrainie

Miejska Biblioteka w Szczecinie włącza się aktywnie w działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Nie możemy być obojętni wobec krzywdy wyrządzonej przez wojnę. Połączmy siły, pomóżmy tak, jak potrafimy najlepiej. Przekażmy te informacje naszym ukraińskim Przyjaciołom, którzy znaleźli schronienie w Szczecinie.

 

Klubik Wielokulturowy dla dzieci

Wraz z Fundacją Pełnia Wyrazu i Refugees Szczecin w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) organizujemy Klubik Wielokulturowy dla dzieci w wieku 5-12 lat. Klubik rusza 9 marca.

Zapewniamy dzieciom opiekę od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00.

Od 9 marca (środa) zapraszamy dzieci uchodźców do Klubiku, w którym nasi bibliotekarze i wolontariusze zadbają o zorganizowanie aktywności, m.in.:

  • wspólne czytanie
  • nauka języka polskiego
  • gry planszowe
  • zajęcia plastyczne
  • spacery
  • dostęp do komputerów i internetu

Poszukujemy wolontariuszy, którzy mogliby pomóc w opiece nad dziećmi. Jeśli jesteś taką osobą, zapraszamy do kontaktu: tel. 666 871 342, mail: wielokulturowo.szczecin@gmail.com

Adres: ProMedia, al. Wojska Polskiego 2 https://goo.gl/maps/DqdaHbUgbaE9whfJ8

 

Stanowiska komputerowe z dostępem do internetu

W czytelni ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) udostępniamy trzy stanowiska komputerowe z dostępem do internetu i z możliwością wydruku podstawowych dokumentów urzędowych.

 

Pomagaj i czytaj

Filia nr 19 (ul. Włościańska 1) organizuje kiermasz. Ci, którzy postanowią otworzyć serca i „portfele” i wesprą finansowo konto Związku Ukraińców Polskich w Szczecinie (min. kwota 10 zł.), mogą liczyć na darmowy prezent książkowy do odebrania w filii. Wśród prezentów znajdą Państwo m.in.: kryminały, powieści obyczajowe, książki dla dzieci i młodzieży popularnych autorów. Warunkiem otrzymania prezentu jest okazanie dowodu wpłaty. 

 

Wpłat należy dokonać na poniższe dane:

Związek Ukraińców w Polsce oddział w Szczecinie

20 1090 1492 0000 0001 4312 2731

Kod SWIFT WBKPPLPP

 

Zbiórka dla dzieci

W filiach nr 6 (ul. Dziennikarska 39) i nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) organizujemy zbiórkę dla dzieci uchodźców przebywających w Szczecinie. Zapraszamy do przynoszenia puzzli, materiałów szkolnych i plastycznych (np. kolorowanki, bloki, kredki, farby, flamastry, piórniki) oraz zabawek sensorycznych do zajęć z terapeutami. Prosimy o przedmioty nowe lub używane, w bardzo dobrym stanie. Wszystkie przekażemy potrzebującym. Zbiórka trwa do soboty 19 marca.

 

Zbiórka artykułów pierwszej pomocy

Filia nr 12 (ul. Marcina 1) zbiera artykuły pierwszej pomocy: bandaże, opaski uciskowe, plastry, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Prosimy sprawdzać daty ważności.

Zbiórka trwa do soboty 19 marca.

 

Zbiórka książek w języku ukraińskim

Drodzy Czytelnicy i ludzie dobrej woli! Przyjmiemy książki w języku ukraińskim.

Jeśli posiadacie takie książki i chcecie się nimi z nami podzielić, zapraszamy do Waszej najbliższej filii w godzinach jej otwarcia. Lista filii dostępna na stronie MBP w zakładce FILIE https://mbp.szczecin.pl/nasze-filie/

 

Punkty wsparcia

  • Refugees Szczecin

ul. Dworcowa 2/100 (wejście od podwórka). 

Refugees Szczecin oferuje osobom dorosłym wsparcie przy wypełnianiu dokumentów,

pomoc prawną, formalną.

 

  • Fundacja Pełnia Wyrazu

ul. Dworcowa 2/106 (wejście od podwórka)

Fundacja Pełnia Wyrazu zaprasza dzieci do Klubiku Wielokulturowego, a dorosłym zapewnia wsparcie psychologiczne i życzliwą rozmowę.

Zapraszamy do kontaktu: tel. 737 337 064,  mail: wielokulturowo.szczecin@gmail.com

 

Porady językowe:

09.03.2022