Aktualności: Eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki TWORZĘ SIĘ

Eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki TWORZĘ SIĘ

 

UKRYTA WYSTAWA jest zaproszeniem do zabawy i kontemplacji. Poprzez poszukiwanie i uważność, dzieci i młodzież, odkryją świat sztuki, a w nim takie zagadnienia jak: minimalizm, biel w sztuce, kamuflaż, ukryty przekaz, galeria jako miejsce rozpalające umysł, wywołujące emocje i inspirujące. Wspólnie z zaproszonymi artystkami i artystami, przygotowaliśmy wystawę, która rozbudzi ciekawość, zachęci do odkryć i poszukiwań, w myśl hasła: „Ciekawość – pierwszy stopień do rozwoju”.

Tym razem zamieniliśmy TWORZĘ SIĘ w typową galerię „white cube”-odizolowaną od świata, białą przestrzeń. Przy pomocy oszczędnych środków i prostej formie, trochę na przekór nadmiarowi dzisiejszego świata, zapraszamy do odkrywania sztuki współczesnej, tego, co „niewidoczne dla oczu”, do uważności, dostrzegania detali, odkrywania ukrytych znaczeń oraz własnej ścieżki wrażeń. 

-A co, jeśli na tej ścieżce pojawi się tabliczka z napisem „nieupoważnionym wstęp wzbroniony”? Co kryją takie miejsca? Czy ktoś w nich mieszka? Może czasem warto przyłożyć ucho do ściany…

UKRYTA WYSTAWA jest również pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych: ukrytych historiach,  obalaniu stereotypów, wstydzie, wykluczeniu i nietolerancji ale też o poszukiwaniu prawdy, odkrywaniu siebie oraz „zdejmowaniu masek”. To co zamiecione pod dywan, ukryte w szafach, zepchnięte i wyparte ma teraz głos!

Wiek: 6+ (ścieżka nr 1 DZIECI), 11+ (ścieżka nr 2 MŁODZIEŻ)

Kuratorka projektu, koncepcja: Paulina Ratajczak


Współtwórczynie/Współtwórcy:  Karolina Gołębiowska, Dominika Wyrobek, Agata Wolniewicz, Joanna Bronisławska, Marek Mierzejewski, Karolina Breguła,  Katarzyna Mierzejewska, Izabela Plucińska, Paweł Kula, Maria Kula, Michał Bałdyga, Zofia Kiciński

Współpraca: Wojtek Biernawski, Marcin Strugliński, Tomasz Gacek, Oskar Ejsmont, Remigiusz Suda, Grupa Filmowa "Kino Svoboda", Szymon Herbuś

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W GRUDNIU? 

– w niedzielę w godz. 11:00-16:00 ( z wyj. 25.12.2022) Wstęp biletowany. Bilety, w symbolicznej cenie 4-5 zł, dostępne przez bilety.fm:

https://bilety.fm/pl/348_fundacja-las-sztuki?n=50&orderby=date_start&orderway=asc

-od poniedziałku do piątku odbywają się oprowadzania dla grup zorganizowanych (wstęp 12 zł/dziecko; obowiązują zapisy mailowe: tworzesie@gmail.com). 

08.12.2022