Aktualności: Spis dla „nocnych marków”

W ciągu dnia nie masz czasu na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym? Mamy na to rozwiązanie! Przed nami… Noc spisowa w magistracie.

Wiele osób, które dotychczas nie wzięły udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań tłumaczy się brakiem czasu w ciągu dnia. Pochłaniają je codzienne obowiązki, które odsuwają spis na dalszy plan. Tymczasem udział w nim, to zgodnie z obowiązującym prawem nasz obowiązek. Warto o tym pamiętać, bowiem osoby, które nie wypełnią formularza spisowego do 30 września br., narażają się na karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł!

Z myślą o osobach, które jeszcze nie wzięły udziału w spisie w najbliższą sobotę (25 września) odbędzie się kolejne wydarzenie, podczas którego będzie można skorzystać z pomocy rachmistrzów. Tego dnia, punkt spisowy zlokalizowany w szczecińskim magistracie będzie czynny od godziny 8:00 aż do północy!

Nocne spisywanie będzie również możliwe za pośrednictwem infolinii spisowej (nr tel. 22 279 99 99), która podobnie jak punkt w urzędzie miasta, także będzie czynna do północy.

Przed przystąpieniem do wypełniania formularza, warto sprawdzić jakie informację będą potrzebne, aby cały proces przebiegł sprawnie i bezproblemowo. Szczegółowa lista zagadnień jest dostępna  tutaj.

Przypominamy, że zarówno w dni powszechne, jak i w weekendy, do dyspozycji mieszkańców pozostają również stanowiska spisowe dostępne w Urzędzie Miasta (pl. Armii Krajowej 1) oraz jego filii (ul. Rydla 39/40), a także w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy (al. Wyzwolenia 18-20). Szczegóły na temat ich funkcjonowania dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej UM.

23.09.2021