Aktualności: Ferie 2022 z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie

Ferie 2022 z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie

 

Szukacie pomysłu dla swoich dzieci na ferie w Szczecinie? W takim razie nasze filie przygotowały w tym roku bardzo dużo atrakcji i zabaw! Poniżej prezentujemy zbiór organizowanych przez nas wydarzeń. Na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla swoich pociech!

Filia nr 3 dla dzieci (ul. Nałkowskiej 15)

Filia 3 dla dzieci zaprasza na ferie w bibliotece 2022. Gwarantujemy mnóstwo zabawy i moc atrakcji!  Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat.

  1. lutego w godzinach 14.00 - 15.30 proponujemy spędzenie czasu z grami planszowymi. Jest to doskonała zabawa, a ponadto gry planszowe nigdy się nie nudzą i zawsze przynoszą dzieciom dużo frajdy.
     
  2. lutego w godzinach 14.00 - 15.30 spędzimy czas w krainie yeti. Czekają na Wasze pociechy krzyżówki, zabawy, tworzenie prac plastycznych i spora dawka wiedzy o tajemniczym yeti. Wasze dziecko na pewno nie będzie się nudzić!
     
  3. lutego w godzinach 14.00 - 15.30 dziecko pozna prawdziwą historię Świętego Walentego. Będziemy wykonywać upominki walentynkowe, będą gry oraz zabawy. Dodatkowo dziecko rozszerzy swoją wiedzę na temat walentynek oraz ich tradycji.

 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację, numer telefonu 91 46 26 346 lub mail f3dz@mbp.szcecin.pl

liczba miejsc ograniczona

Serdecznie zapraszamy! Moc atrakcji w bibliotece mamy!

 

Filia nr 4 (ul, Barnima 25)

Młody Czytelniku!

Masz w sobie żyłkę poszukiwacza, jesteś odważny i nie boisz się wyzwań... to koniecznie weź z nami udział w wyprawie przez morza i oceany, bezkresne pustynie i podniebne szczyty!

Jeśli jesteś na to gotowy, to zapraszamy w każdy dzień ferii, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12.00 do 13.00 na cykl zajęć pt. „Jak wielki jest świat!”. Wybierzmy się razem i podążmy śladami wielkich podróżników oraz poznajmy fascynującą historię odkryć geograficznych.

Co ciekawego Wam proponujemy? Planujemy popłynąć na łodziach Wikingów w kierunku Islandii, towarzyszyć młodemu Marco Polo w jego podróży na Daleki Wschód, a także odkryć wraz z Krzysztofem Kolumbem - Amerykę. Zaprzyjaźnimy się z Ferdynandem Magellanem, aby móc z nim opłynąć świat. Poznamy też Kapitana Cooka, aby móc wraz z nim, Amundsenem oraz Scottem, odwiedzić rejony bieguna południowego.

A jeśli dalej będziecie głodni nowych wyzwań, to ponownie wybierzemy się na biegun, ale tym razem w towarzystwie Marka Kamińskiego, Jasia Meli oraz małej reporterki - Neli.

Zatem wszyscy na pokład! Obiecujemy moc wrażeń, dobrą zabawę i wiele uśmiechu na twarzy.

 

Filia nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8)

W pierwszym tygodniu ferii zimowych (1.02 - 4.02) odbędą się w naszej filii zajęcia artystyczne. Każdy mały uczestnik spotkania każdego dnia będzie poznawał różne techniki artystyczne. Wszystkie materiały do zajęć będą dziecku zapewnione, a wykonane prace będzie można wziąć do domu i powiesić na honorowym miejscu, aby było dobrze widoczne!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Gwarantujemy znakomitą zabawę, mnóstwa kreatywnego spędzania czasu z farbami, kredkami itp. Nie gwarantujemy, że dziecko nie wróci do domu pobrudzone, dlatego zalecamy ubranie swojej pociechy w niekonieczne najładniejsze rzeczy.

Dzieci uczestniczące w warsztatach będą mogły w sposób nieograniczony wykorzystać swoją wyobraźnię i fantazję, co na pewno da im mnóstwo radości i wspaniałych wspomnień.

Natomiast w drugim tygodniu ferii (8.02 – 11.02) proponujemy większym dzieciom (wiek 10-13 lat) spędzenie czasu z grami planszowymi - „Pogromcy potworów”, „Dixit”, „Dobble”, „Kingdomino”.

Gry planszowe mają niezwykle pozytywny wpływ na rozwój naszej pociechy. Rozwijają one logiczne myślenie, koncentrację oraz wyobraźnię. Dodatkowo podnoszą samoocenę dziecka i wspaniale ćwiczą umiejętność rozwiązywania problemów, planowania i cierpliwość.

Jest to również doskonała okazja do tego, aby dziecko poznało inne dzieci, zawarło nowe przyjaźnie albo po prostu, aby mogło spędzić przyjemny czas wśród rówieśników.

4 lutego o godz. 12:00, zapraszamy wszystkie dzieci do filii nr 7 na darmowy spektakl pt. „Królowa Śniegu”. Tę znaną baśń Hansa Christiana Andersena przedstawi Studio Teatralne Krak-Art.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na zimowe widowisko pełne braterskiej miłości i magii.

 

Filia nr 48 (ul. Rydla 93)

Operacja: „Detektyw w bibliotece"

Podczas tegorocznych ferii zimowych w filii nr 48 odbędą się dwa spotkania dla dzieci w wieku 8 - 12 lat.  Zmierzymy się z bibliotecznymi zagadkami i tajemnicami. Dodatkowo ruszymy śladami członków Biura Detektywistycznego nr 2.

Gwarantujemy dobrą zabawę oraz czas spędzony z łamigłówkami. Spotkanie odbędzie się w dwóch terminach: 3 i 10 lutego 2022 roku, zawsze o godz. 14.00

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy w bibliotece (ul. Rydla 93) lub pod numerem telefonu 91 46 42 881.

Zapraszamy serdecznie!

 

Filia nr 54, ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

Czy Twoje dziecko miało już okazję spotkać w swoim życiu prawdziwego robota? Czy wiesz, że podczas naszych zajęć będzie mogło osobiście nauczyć go podstawowych funkcji, takich jak: chodzenie, obracanie się, wydawanie dźwięków, zmienianie kolorów, reagowanie na dotyk itp.?

Martwicie się, że Wasza pociecha spędza zbyt wiele czasu przed ekranem komputera lub telefonu? Pozwólcie mu dobrze wykorzystać ten czas. Dzięki nauce kodowania z naszym robotem, będzie miało okazję rozwijać zarówno zdolności logicznego myślenia, jak i wyobraźnię. Ponadto spędzi ten czas z rówieśnikami, ucząc się współpracy i kooperacji.

Uczestnicy ferii zimowych w bibliotece nie potrzebują wcześniejszego przygotowania ani żadnej wiedzy. Dzięki prostym aplikacjom w naturalny sposób nauczą się, jak zaprogramować swojego robota.

Uczestnicy: dzieci w wieku 8-10 lat / limit: 8 osób
Termin zajęć: 1, 2, 3 lutego, godz. 13:00-14:30

Warsztaty Origami

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na warsztaty origami, podczas których będziemy wykonywać cuda z papieru! Samo składanie papieru – origami – rozwija logiczne myślenie, fantazję, wrażliwość artystyczną oraz umiejętność koncentracji.

Dziecko będzie mogło poczuć prawdziwą frajdę i radość z tworzenia niesamowitych kształtów z papieru.

Wszelkie materiały potrzebne do poprowadzenia warsztatów będą zapewnione przez organizatorów.

Zapraszamy!

Uczestnicy: dzieci w wieku 7-12 lat / limit: 15 osób
Termin zajęć: 8, 9, 10 lutego, godz. 13:00-14:30

 

UWAGA: Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy!

Kontakt: filia54@promedia.mbp.szczecin.pl, (91) 506 50 56

24.01.2022