Aktualności: Dar Szczecina rusza na północ

Dar Szczecina rusza na północ

 

Już 4 czerwca z portu w Centrum Żeglarskim na wyprawę na daleką północ wyruszy jacht Dar Szczecina. To dobra okazja aby pożegnać jednostkę i załogę.


Dar Szczecina wyruszy na ekscytującą wyprawę arktyczną w najbliższą niedzielę o godz. 13:00. Na pokładzie jachtu będzie około 50 śmiałków. Wyprawa potrwa 93 dni i zakończy się 6 września w Szczecinie.


Kapitanami wyprawy są: Wojciech Maleika, Wojciech Kaczor, Przemysław Dziarnowski, Maksymilian Bojek i Piotr Patyk. Na odważnych żeglarzy płynących wzdłuż Norwegii czekają szczyty pokryte lodowcami schodzącymi do morza, rzeki których ujścia rozlewają się licznymi strumieniami i wybrzeża pokryte kolorową w lecie tundrą.


Wyprawa podzielona jest na cztery odcinki: Szczecin - Bergen (4-18 czerwca), Bergen - Tromso (18 czerwca-6 lipca), Tromso - Lofoty - Aalesund - Bergen - Stavanger (3-24 sierpnia), Stavanger - Kristiansand - Kopenhaga - Szczecin (24 sierpnia-6 września).


Jeszcze jest możliwość dołączenia do załogi podczas pierwszego i drugiego odcinka wyprawy. Więcej informacji można znaleźć na stronie centrumzeglarskie.pl.

01.06.2023