Aktualności: Orkiestra Wojskowa wśród róż

 
Orkiestra Wojskowa wśród róż

 

W najbliższą niedzielę, 15 sierpnia br., zapraszamy do Różanego Ogrodu Sztuki.

W Święto Wojska Polskiego wystąpi Orkiestra Wojskowa pod batutą Dowódcy-Kapelmistrza st. chor. szt. Szymona Kierski. A na najmłodszych czekają warsztaty, spektakl czyli dobre spędzenie czasu.

Różanka Dzieciom

godz. 11.00-14.00

Kamienice szczecińskie Warsztaty graficzne. Uczestnicy pod kierunkiem animatora stworzą własną „matrycę graficzną” z materiałów o różnych fakturach: kartony, koronki, tkaniny, sztuczne futro, liście itp., a następnie wykonają własnoręcznie odbitkę graficzną przy pomocy farby graficznej oraz przenośnej prasy graficznej. Prace będą inspirowane zdjęciami kamienic na Szczecińskim Podzamczu.

 

Warsztaty: składanie w całość postaci ludzkiej z rozsypanki nóg, rąk, głów i tułowi różnych wielkości i ułożeń. Dzieci dobierają pasujące do siebie, właściwe elementy i naklejają je na kartkę w odpowiednich miejscach. Pracom plastycznym będą towarzyszyły rozmowy

(w przystępnej lekkiej formule).

 

godz. 13.00

Interaktywny spektakl „Złota rybka” z elementami szczecińskimi. Uniwersalna historia, która w inteligentny sposób krytykuje skąpstwo i pragnienie tylko wartości materialnych. Czasami mniej znaczy więcej, co udowadnia główny bohater. Jest nim rybak, który uwielbia przyrodę̨ i ciężko pracując stara się̨ zaspokoić́ wygórowane pragnienia swojej leniwej żony. Spektakl uczy pokory wobec przyrody i pokazuje, że warto jest pomagać́ innym. Nie brak

w nim zaskakujących elementów i zabawnych sytuacji, a obok uśmiechu wywołuje również̇ wzruszenie. Czy Złotej Rybce uda się̨ przechytrzyć́ wredną żonę̨ Rybaka? 

 

Różany Ogród Sztuki

 

godz. 12.00

Orkiestra Wojskowa zaprezentuje program składający się z piosenek i melodii wojskowych (tych starszych i całkiem współczesnych) oraz melodii z małego i dużego ekranu. Orkiestra zagra pod batutą Dowódcy-Kapelmistrza st. chor. szt. Szymona Kierski.

12.08.2021