Aktualności: Ruszyły zapisy na 3. Bieg Niepodległości Szczecin 2021

Równo za miesiąc będziemy świętować 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zapraszamy na bieg ulicami Szczecina. W tym roku zmieniamy trasę i z bulwarów przenosimy się do centrum miasta. 

Szczecin już po raz czwarty będzie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości na sportowo. Właśnie wystartowały zapisy na bieg dla dorosłych i nordic walking. W najbliższych dniach zostanie również uruchomiona sprzedaż na bieg dla najmłodszych.

- Nasz patriotyczny bieg cieszy się sporym zainteresowaniem wśród biegaczy, dlatego też tegoroczna edycja zaskoczy nie tylko oprawą i medalami, ale przede wszystkim trasą - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. 

Biegacze biorący udział w 3. Biegu Niepodległości Szczecin 2021 będą mieli do pokonania 5 km. Trasa została wytyczona alejkami Parku Żeromskiego oraz okolicznymi ulicami. Uczestnicy będą musieli wziąć pod uwagę zmianę nawierzchni oraz jej wyboistości.

Miasteczko biegowe będzie czynne już przed południem 11 listopada. Pierwszy start – nordic walking zaplanowano na godz. 12.00, bieg główny zostanie przeprowadzony o godz. 15.00. Każdy uczestnik po pokonaniu trasy otrzyma pamiątkowy medal.

Sprzedaż pakietów startowych potrwa do 5 listopada. O wysokości opłaty startowej decyduje kolejność zapisów.

- Pierwsze 100 numerów to koszt 55 zł od osoby - informuje Celina Wołosz. - W ramach zakupu pakietu startowego zawodnicy otrzymają: numer startowy, pamiątkowy medal oraz gadżet dedykowany wydarzeniu.

Opłata startowa:

Bieg na 5 km:

55 zł – dla numerów 1-100;

65 zł - dla numerów 101-300

75 zł – dla numerów 301-400

Nordic Walking – 5 km:

55 zł 

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony:

https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/szczecinski-bieg-niepodleglosci

12.10.2021