Aktualności: Jedno dziecko, jedno drzewo

Park Majowe z kolejnymi drzewami

 

Za nami dokończenie akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. W Parku Majowe spotkali się rodzice dzieci narodzonych w 2019 roku i posadzili wspólnie z maluchami oraz urzędnikami dęby oraz lipy.

Sobota w Parku Majowe przebiegła pod znakiem dużego, rodzinnego pikniku. Wszystko to z okazji kontynuacji przerwanej przez pandemię akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Wreszcie przyszedł moment na jej dokończenie.

- Rodzice przyszli na miejsce w towarzystwie swoich pociech - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Punkt o godzinie 11 rozpoczęli sadzenie drzew. Zadeklarowali jednocześnie, że wraz ze służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie zieleni będą je doglądali i pielęgnowali. Dziewczynki sadziły lipy, chłopcy dęby. Najmłodsi dostali również upominki.

Na sam koniec odsłonięta została tablica pamiątkowa na której znalazły się imiona oraz daty 25 dzieci narodzonych w 2019 roku. W przyszłości, na mapie, maluchy same będą mogły sprawdzać, gdzie znajdują się ich drzewa.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku rodzice wraz z dziećmi posadzili drzewa na Syrenich Stawach. Znalazło się tam 50 lip oraz dębów. Teren został ogrodzony, a opiekunowie otrzymali klucze od furtki, by mogli przychodzić w dowolnej chwili i doglądać swoje pamiątkowe okazy.

Organizatorami akcji był Urząd Miasta Szczecin, Lasy Państwowe w Szczecinie oraz Zakład Usług Komunalnych.

19.10.2021