Aktualności: Ferie 2022 z TWORZĘ SIĘ

EMOCJE NA MIARĘ Fot. Karolina Gołębiowska

EMOCJE NA MIARĘ Fot. Karolina Gołębiowska

Zobacz działania galerii TWORZĘ SIĘ podczas ferii 2022.

 

  1. PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK

Galeria TWORZĘ SIĘ otwarta jest od poniedziałku do piątku dla grup zorganizowanych  w godz. 9:30-16:00 (grupy min. 8 osobowe).

Należy się zapisać i umówić termin spotkania: tworzesie@gmail.com.

Wstęp 10 zł/dziecko (opiekunowie bez opłat)

Wiek 5+

Dla grup zorganizowanych odbędą się warsztaty twórcze wykorzystujące przestrzeń wystawy "Emocje na miarę". Uczestnicy spotkania otrzymają  mapki, aby samodzielnie badać pokoje emocji wszystkimi zmysłami, nadawać im odpowiednie nazwy, pisać o swoich odczuciach, a także dzielić emocje na przyjemne i te mniej miłe. Podczas spotkania spróbujemy wspólnie wypracować sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami (pudło rozwiązań) oraz podzielić się tymi pozytywnymi (skrzynia radości).

Wspólnie z grupami zorganizowanymi zaimprowizujemy i zagramy wybrane emocje, aby lepiej im się przyjrzeć i dobrze je poznać.

 

  1. NIEDZIELE

W niedziele zapraszamy osoby indywidualne do zwiedzania wystawy "Emocje na miarę".

Wstęp jest bezpłatny ale należy się zapisać na pełną godzinę (do wyboru: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00)

Zapisy:tworzesie@gmail.com

Wiek 4+

W lutym nie pracujemy w jedną niedzielę tj. 6.02, w pozostałe niedziele zapraszamy w godz. 11:00-16:00.

W ramach zwiedzania, obecna na miejscu animatorka, wprowadza młodych gości w temat i podpowiada jak korzystać z przygotowanej mapki oraz ścieżki wrażeń, pozwalającej badać pokoje emocji wszystkimi zmysłami. 

 

  1. OPIS WYSTAWY

Wystawa „EMOCJE NA MIARĘ!”

Galeria TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 MUZ”

do 31.03.2022

Co to są emocje? Jak wyglądają i gdzie mieszkają? Czy wydają jakieś dźwięki? Wiemy na pewno, że wszystkie są w nas. Ba! wszystkie są tak samo ważne. Tylko jak je rozpoznać? I jak one się tam wszystkie mieszczą? Jedne emocje przylatują i odlatują jak balonik, inne zostają z nami na dłużej, choć wcale tego nie chcemy, a jeszcze inne znikają tak szybko, jak ulubione lody. W galerii TWORZĘ SIĘ  można przyjrzeć im się z bliska! Zaproszeni do projektu artyści przygotowali instalacje artystyczne oraz pokoje emocji, a młodzi laureaci konkursu „Emocje na miarę” zaprojektowali ich mieszkańców. Jest pokój smuteczków i pokój strachu ale również zdziwienie, spokój, radość czy złość.

- Udaj się w podróż do świata uczuć i  różnych nastrojów, rozpoznaj je i ponazywaj, wybierz swoją ulubioną ścieżkę i podziel się z nami tym co przeżyłeś/przeżyłaś. Będzie ekscytująco, radośnie, ciekawie ale też szaro, czarno i trochę strasznie. Ale bez obaw. Jak mawia bohater książki „Piaskowy Wilk”, ciemność jest taka jak ją sobie wymyślisz

Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak

Artyści: Zofia Kiciński, Dominika Wyrobek, Joanna Bronisławska, Paulina Pikiewicz, Karolina Mełnicka, Karolina Gołębiowska, Paweł Kleszczewski, Kasia Zimnoch

Współpraca: Marek Mierzejewski, Marcin Strugliński, Oskar Ejsmont, Tomasz Gacek, Katarzyna Pawlikowska, Stowarzyszenie OFFICYNA, Pracownia If I had

Konsultacje psychologiczne: Marzena Zięba

Projekty maskotek: Pola Iwańska (4l.),Tomasz Tkacz (4l.), Laura Szyłow (7l.) Maja Iwańska (7l.), Hanna Awiżen (10l.), Michalina Lewna (10l) Filip Gacek (11l.), Mikołaj Dziejko (9l.) Weronika Wróblewska (11l.)

 

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenienia odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

31.01.2022