Aktualności: Łasztownia pełna wrażeń – Żagle 2021

 

Holiday Park z największym kołem młyńskim w Polsce, Akustyczeń w lipcu i kulinarna podróż po kuchniach całego świata – o to czego możemy się spodziewać odwiedzając Łasztownię podczas Żagli 2021.

Atrakcje będą na wyciągnięcie ręki. Już przy zejściu z mostu pontonowego, stawiając pierwsze kroki na Łasztowni będziemy mogli wejść do strefy nauki i dobrej zabawy.

W namiotach sferycznych na odwiedzających będą czekać doświadczenia, eksperymenty i ciekawostki ze świata wody i elektroniki. Strefa animacji – Czysta Odra w Szczecinie będzie czynna do piątku do niedzieli do godz. 20.

Dwie sceny, dużo dobrej muzyki, dużo dobrej zabawy

Scena na Wyspie Grodzkiej gościć będzie szczecińskich muzyków. Wystąpią: Olga Adamska, Sklep z Ptasimi Piórami, Clair and Lilii, The Small Town Kids, After Blues, O2, Blue Bossa, Ethno Flow, So Cool Band, BAIKA, Los Grecos, Retro Gotary, Współszycie, Tymczasem.  Koncerty zaplanowano od piątku do niedzieli w godz. 15.00 – 20.00. Później scenę przejmują dj-je.

Trzynasta edycja szczecińskiego festiwalu Akustyczneń wyjątkowo przypadnie na okres letni.

- Na największej scenie na Łasztowni nie zabraknie artystów spod akustyczniowej bandery - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Usłyszymy zespoły: The Ears, Tragarze, Kapitan Stereo, Konrad Słoka z zespołem, Margins, Chango, #ukrytedowiadomości.

Również na tej scenie usłyszymy innych artystów. Wystąpią: Baltic Neopolis Orchestra, Lord Sound of Queen, Tea Time Boogie, Naprawdę, Blue Crow, Michał Grobelny z zespołem, Chór Akademii Morskiej, Los Cafe, Jackpot Quintet, Luz Blues, Parasoul, Rock Gintrowski, Chór Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Sweet Four, RRJ, The Voice Senior. Koncerty na scenie na Łasztowni będą odbywały się od piątku do niedzieli od godz. 15.00 do godz. 22.00.

Ekstremalnie i odlotowo

Głodnych wrażeń zapraszamy do Holiday Parku, gdzie każdy miłośnik adrenaliny znajdzie coś dla siebie. W otoczeniu Dźwigozaurów, z widokiem na niesamowity Szczecin można od początku lipca korzystać wielu atrakcji.

Wheel Of Szczecin - największe koło widokowe w Polsce, stało się spektakularnym tłem do tysięcy zdjęć, które zalały profile społecznościowe. I chodzi tu nie tylko o kolorowy okrąg, ale także ujęcia z wagonika, który wznosi się na wysokość 60 m! Inną atrakcją dla spragnionych wysokości jest wyższa o 20 metrów karuzela łańcuchowa. To propozycja dla wszystkich, którzy mają w sobie dziecięce marzenia o huśtawce pozwalającej się wznieść ponad chmury. 80 metrów da możliwość podziwiania nie tylko panoramy miasta, ale także jego okolic.

Prawdopodobnie największą dawkę adrenaliny wyzwoli 55 metrowe śmigło Vmaxx – tutaj mocne wrażenia gwarantuje połączenie prędkości i wysokości. W głowie kręci się od samego podglądania śmiałków, którzy decydują się na to szaleństwo wirowania!

Smacznie i na miejscu

Przy tylu atrakcjach nie możemy zapominać o jedzeniu. Smaczne przekąski czy sycące dania z różnych kuchni świata będą czekały na nas w Strefie Food Trucków.

- W restauracjach na kółkach będziemy mogli spróbować dań inspirowanych smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów - mówi Celina Wołosz. - W ofercie znajdą się także tradycyjne polskie potrawy, które dla zagranicznych żeglarzy i turystów okazać się mogą całkiem egzotyczną propozycją. Strefa Food Truck to również miejsce odpoczynku, w którym – poza różnorodnym jedzeniem – goście znajdą miejsca siedzące, zimne napoje oraz dobrą muzykę.

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.zagle2021.szczecin.eu oraz na wydarzenie Żagle 2021. Żeglarski Szczecin Zaprasza.

27.07.2021