Aktualności: Książeczka o bezdomnych zwierzętach

Książeczka o bezdomnych zwierzętach

 

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z niezwykłą książeczką dla dzieci, przygotowaną specjalnie dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Publikacja jest wynikiem współpracy szczecińskiego schroniska z twórczyniami wzruszającej serii książek dla dzieci o przygodach adoptowanej ze schroniska suczki Figi – autorką Kingą Konieczny i ilustratorką Magdaleną Kalenin.

- Postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie stworzyć serię materiałów edukacyjnych dla dzieci, które uczą empatii i szacunku dla zwierząt – mówi Ewa Mrugowska, kierowniczka szczecińskiego Schroniska. - Poprzez zabawę rozwijają wrażliwość na los zwierząt, w dostępny sposób przybliżają problem bezdomności zwierząt i jednocześnie pokazują, jak można im pomóc, a także jak być odpowiedzialnym opiekunem.

W prezentowanej książeczce pt. „Figa i jej kolorowy zawrót głowy” dzieci zapoznają się z historią Figi. Znajdą tu strony do kolorowania, labirynty, łamigłówki i inne ulubione aktywności, których wątkiem przewodnim są podopieczni schroniska. Zadbano o wysoką jakość wykonania, książeczka jest kolorowa i starannie wydana.

W planach są kolejne części przygód Figi przedstawiające zwierzęta gospodarskie, leśne i inne dziko żyjące, a także inne gadżety wspierające edukację humanitarną prowadzoną przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie, m.in. zakładki do książek oraz naklejki.

Partnerem publikacji „Figa i jej kolorowy zawrót głowy” jest firma TIM S.A., która wsparła finansowo jej powstanie.

Książeczka jest dostępna w Schronisku, po wpłacie symbolicznej darowizny finansowej.

04.10.2021