Aktualności: Tydzień Inicjatyw Senioralnych

Tydzień Inicjatyw Senioralnych

 

16 sierpnia rozpocznie się wyjątkowe przedsięwzięcie, które ma na celu aktywizację szczecińskich seniorów oraz integrację starszego pokolenia z młodszymi mieszkańcami naszego miasta, czyli Tydzień Inicjatyw Senioralnych.

Wydarzenie zostanie zainaugurowane Barwnym Korowodem Senioralnym, który w najbliższy poniedziałek o godzinie 11.00 wyruszy ze skweru im. Janiny Szczerskiej (pl. Kościuszki). Szczecińscy seniorzy będą kierować się w stronę Jasnych Błoni, gdzie tuż obok fontanny „Bartłomiejki” odbiorą symboliczne klucze do bram Miasta.

W programie Tygodnia Inicjatyw Senioralnych znalazło się wiele ciekawych i co najważniejsze przydatnych propozycji, pośród których każdy senior z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Zainteresowane osoby będą mogły między innymi wziąć udział w różnorodnych warsztatach, zajęciach sportowych czy też koncertach. Nie zabraknie także targów, spotkań, potańcówek i wspólnych spacerów.

Udział w Tygodniu Inicjatyw Senioralnych jest bezpłatny. Warto jednak podkreślić, że z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na niektóre wydarzenia mogą obowiązywać zapisy.

Organizatorem pierwszej edycji Tygodnia Inicjatyw Senioralnych jest Centrum Seniora w Szczecinie. Dodatkowe informacje o wydarzeniu znajdują się tutaj: https://fb.me/e/2mmfZ7M3b. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się poniżej:

 

 

12.08.2021