Aktualności: Otwieramy Krainę Lodu na Arkonce

Otwieramy Krainę Lodu na Arkonce

 

To bez wątpienia jedyne tego typu, niepowtarzalne lodowisko w naszym mieście. Znajduje się w samym sercu Lasu Arkońskiego i każdego roku przyciąga tłumy. Już od środy, 1 grudnia ponownie będzie można ślizgać się na tafli na Arkonce.

Lodowisko będzie czynne niemal codziennie w godzinach 9-21, aż do 27 lutego. Wyjątkiem jest Wigilia, gdzie tafla będzie niedostępna. Dzień później będzie już można spalić na tafli wigilijne pierogi, barszcz czy ryby i znowu poślizgać się pośród drzew, od południa do godziny 20, podobnie jak w II dzień Świąt. 31 grudnia mieszkańcy będą szykować się do sylwestrowego szaleństwa więc wprawić nogi przed wyczekiwaną, sylwestrową imprezą będą mogli od 12 do 17. I to by było na tyle wyjątków.

- Bilet ulgowy na lodowisko kosztuje 8 złotych za godzinę - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Należy pamiętać, że w momencie, gdy zejdziemy z tafli… czas się nam zatrzymuje. Za bilet normalny zapłacimy 12 złotych za godzinę. Za karnet ulgowy na 600 minut zapłacimy 70 złotych, za normalny 110. Osoby niepełnosprawne wejdą za darmo, podobnie jak ich opiekunowie. Wstęp dla posiadaczy Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Szczecińskiej Karty Seniora naliczany jest zgodnie z zasadami funkcjonowania programu Szczecin Przyjazny Rodzinie

Najmłodsi będą mogli bezpłatnie korzystać z pingwinków do nauki jazdy na łyżwach. Tak, jak co roku wypożyczalnię łyżew prowadziła będzie firma zewnętrzna. Wypożyczenie łyżew na godzinę kosztowało nas będzie 12 złotych, wypożyczenie kasku 5 złotych. Oczywiście nie ma przeciwskazań by przychodzić i ze swoim sprzętem. Za wstęp na lodowisko oraz wypożyczenie łyżew zapłacimy nie tylko gotówką, ale również kartą płatniczą.

- Przy kasie lodowiska zlokalizowane zostaną 2 automaty z gorącymi i zimnymi napojami oraz przekąskami - mówi Andrzej Kus. - Tutaj również, oprócz płatności gotówką, możliwa będzie płatność kartą.

4 grudnia, w sobotę, do godziny 15:00 lodowisko oraz parking będą udostępnione dla dzieci z Domów Dziecka i Świetlic Środowiskowych. Odbędzie się akcja Moto Mikołaje. W tym dniu z lodowiska będzie można korzystać od godziny 15:00

30.11.2021