Aktualności: Ostatnie dni na zgłoszenia do Nagród Żeglarskich

Ostatnie dni na zgłoszenia do Nagród Żeglarskich

Jeszcze tylko przez tydzień można zgłaszać kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Do wręczenia jest 9 statuetek.

15 lutego mija termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznych Nagród Żeglarskich. Żeglarze, inicjatywy żeglarskie, wydarzenia czy młodzi adepci mogą otrzymać wyróżnienie w jednej z 9 kategorii:

  • Nagroda Główna - Nagroda im. kapitana Ludomira Mączki;
  • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
  • Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
  • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
  • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
  • Nagroda Kota Umbriagi;
  • Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
  •  Wydarzenie Żeglarskie;
  • Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

- Wyróżnienia w Międzynarodowych Nagrodach Żeglarskich przyznawane są żeglarzom z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego za wyjątkowe osiągniecie dokonane w roku poprzednim - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spóki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Nagrody są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim), kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

Zgłoszenia prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl Zgłoszenia do poszczególnych nagród trwają do 15 lutego. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Prócz tego kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

Formularze będą przyjmowane do 15 lutego 2024. Zwycięzców poznamy 16 marca.

08.02.2024