Aktualności: Od 10 maja łatwiej o Bon Opiekuńczy

Od jutra będzie łatwiej uzyskać szczeciński „Bon Opiekuńczy”. Wszystko dzięki zmianie dotychczas obowiązujących zasad.

Gmina Miasto Szczecin podejmuje szereg działań, których celem jest tworzenie nowych miejsc opieki oraz objęcie opieką jak największej liczby dzieci w wieku do lat trzech. Jednym z nich jest decyzja o rozszerzeniu grona beneficjentów uprawnionych do otrzymywania Bonu opiekuńczego. Będzie to możliwe dzięki zwiększeniu wysokości miesięcznego dochodu (netto) na członka rodziny z 1922 zł na 2200 zł. Co więcej, w przypadku rodzin, która posiada na utrzymaniu co najmniej troje dzieci, kryterium progu dochodowego zostaje zniesione całkowicie.

Wszystkie informacje dotyczące szczecińskiego „Bonu Opiekuńczego” znajdują się na tej stronie: http://przyjaznyrodzinie.szczecin.pl/chapter_117049.asp

 

Szczeciński Bon Opiekuńczy to świadczenie pieniężne, przyznawane w celu zapewnienia dzieciom w wieku od ukończenia 12 do 36 miesiąca życia optymalnej, wybranej przez rodziców opieki poprzez dofinansowanie legalnego zatrudnienia niani lub dopłatę do pobytu w żłobku niepublicznym, klubie dziecięcym albo u opiekuna dziennego. Bon przyznawany jest rodzicom, którzy posiadają na utrzymaniu co najmniej dwójkę dzieci (w tym jedno do lat 3) i rezygnują z ubiegania się o miejsce w publicznym żłobku.

09.05.2018